Херсонщина:децентралізація в дії - відбувся форум місцевого самоврядування 

24.04.2021 14:51:35
Херсонщина:децентралізація в дії - відбувся форум місцевого самоврядування 

Учасники форуму, серед яких народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, представники Міністерства розвитку громад та територій України, голови територіальних громад області та експерти Асоціації міст України обговорили існуючі на сьогодні проблемні питання децентралізації.

Детальніше про реформу місцевого самоврядування в області розповів заступник голови облдержадміністрації Андрій Шибаєв, який подякував  ініціаторам Форуму за організацію заходу:

«Дуже приємно, що саме на Херсонщині обговорюємо справді надзвичайно важливі та актуальні питання реформи децентралізації. Звісно, останні роки були вирішальними для усіх громад області, на початок реформи Херсонщина налічувала 298 громад та 18 районів. За результатами проведеної роботи, сьогодні в області 5 районів та 49 громад з новим ресурсами та можливостями розвитку. Проте я переконаний, зі створенням громад реформа децентралізації не завершилась, вона знаходиться в активному процесі. Тож, наступний етап реформи - подальший розвиток всієї Херсонської області».

На форумі обговорили 5 ключових тем, зокрема розвиток мережі ЦНАПів у громадах. Адже однією з основних цілей децентралізації є саме наближення послуг до всіх жителів. Як розповів заступник голови облдержадміністрації  Микола Якименко, зараз в області діють 33 ЦНАПи, протягом цього року очікується відкриття ще 11 центрів. 

«Для Херсонщини актуальним є також надання адмінпослуг на межі з тимчасово окупованою територією АР Крим, на виконання поставленого Президентом завдання, торік відбулося відкриття ЦНАПів у сервісних зонах на КРВВ «Чонгар» та «Каланчак», які є віддаленими робочими місцями ЦНАПів Новотроїцької та Чаплинської селищних рад», - зазначив Микола Якименко.

Також під час форуму місцевого самоврядування учасники обговорили питання забезпечення фінансової спроможності громад, проєкт Закону про місцевий референдум, роль та функції органів місцевого самоврядування в контексті реформи держархбудконтролю. 

Учасники форуму дійшли висновку, що децентралізація - це процес, який не припиняється, тож, вже найближчим часом можна буде бачити ефективну спільну роботу.

Окрім цього, під час форуму генеральний директор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв та народний депутат України Володимир Іванов звернулися до голови Голопристанської ТГ з пропозицією перейменувати вулицю у Голій Пристані на честь Миxaйла Миxaйлoвича Kушнepeнкo, який пішов із життя 2 квітня 2021 року.Корисні посилання