На Херсонщині постійно створюються комфортні умови для отримання якісної української вищої освіти для мешканців Криму

11.05.2019 14:21:35
На Херсонщині постійно створюються комфортні умови для отримання якісної української вищої освіти для мешканців Криму

Сьогодні, 11 травня, в Херсонській державній морській академії відбувся  загальнодержавний День відкритих дверей закладів вищої освіти, на базі яких створені Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь, начальник головного управління  вищої освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Кретович, завідувач сектору Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб у Херсонській області Денис Чистіков, керівник апарату Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим Тетяна Покидько, абітурієнти та їх батьки з тимчасово окупованої території Криму.

Відкриваючи захід, заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь акцентував увагу на важливості щорічної роботи освітніх центрів для громадян України, які живуть в тимчасово окупованому Криму та на Донбасі.

«Херсонщина є прикордонною територією. Саме наша області надає чи не єдину можливість для студентської молоді Криму отримати вищу освіту і не втратити бажання бути українцями, зберегти національні звичаї та традиції, бути патріотом своєї Батьківщини», - підкреслив Андрій Балонь.

Розповідаючи про умови вступу до вищих навчальних закладів України для абітурієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях, начальник головного управління вищої освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Кретович зазначила: «Процедура вступу до вищих навчальних закладів України для абітурієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях залишається спрощеною, проте в цьому році змінено терміни початку роботи Освітніх центрів. Вони відкриються 3 червня та працюватимуть до 27 вересня. Абітурієнтам, які мають бажання навчання за державним замовленням, необхідно подати документи до 19 липня».

Під час вступної кампанії в області діятимуть 5 Освітніх центрів «Крим-Україна» на базі Херсонського державного університету, Херсонського національного технічного університету, Херсонської державної морської академії, Херсонського державного аграрного університету, Херсонської філії Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.Корисні посилання