Херсонщина налагоджує співпрацю з Естонією

12.05.2021 09:57:47
Херсонщина налагоджує співпрацю з Естонією

Майбутні напрями співпраці у багатьох сферах економіки та кібербезпеки обговорили під час зустрічі голова облдержадміністрації Сергій Козир, Генеральний Секретар МЗС Естонії Джонатан Всев`єв та Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск, які завітали на Херсонщину в рамках робочого візиту.

У своєму вітальному слові очільник Херсонщини наголосив на можливостях регіону та подякував дипломатам за увагу до області і України в цілому.
«Естонія залишається надійним та стратегічним партнером України на міжнародній арені, насамперед, стосовно збереження суверенітету і територіальної цілісності нашої держави та протидії російській агресії, підтримує євроінтеграційний та євроатлантичний курс України. Тож, ми дуже вдячні за підтримку. Переконаний, наша сьогоднішня зустріч стане гарним поштовхом до нових проєктів і співпраці між країнами і регіонами», - зазначив Сергій Козир.

На подальшу підтримку від Естонії, українці можуть повністю розраховувати. Як наголосив Генеральний Секретар МЗС Естонії Джонатан Всев`єв, Україна, особливо Херсонська область, знаходиться на передовій боротьби з гібридною агресією. А це питання не лише деокупації АР Крим, а й безпеки всього світу.

Наразі одним із пріоритетних завдань для України є створення безпекового комплексу, який включає в себе розвиток інформаційної, комунікаційної та кібербезпеки. І досвід Естонії, зокрема у цій галузі й захисту критично важливих об’єктів інфраструктури та інформаційного простору, дуже вагомий.
«Естонія зацікавлена у розвитку двосторонньої співпраці з Україною у сфері кібербезпеки. Також гарантуємо, що на всіх платформах, де буде брати участь наша країна, ми обов’язково нагадуватимемо і розповідатимемо Європі і світу про ситуацію в Україні», - зазначив під час зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск.

У свою чергу голова облдержадміністрації Сергій Козир запросив дипломатів з Естонії відвідати Херсонщину ще раз влітку, адже 10 – 11 червня 2021 року на Арабатській Стрілці відбудеться Міжнародний інвестиційний форум «Південна стратегія розвитку», який стане головною регіональною подією, присвяченою актуальним питанням економічного розвитку країни.

Також після зустрічі Генеральний Секретар МЗС Естонії Джонатан Всев`єв та Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск разом із постійним представником Президента України в АР Крим Антоном Кориневичем відвідали адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом.Корисні посилання