Херсонщина першою з південних областей отримала лінійний прискорювач для лікування онкохворих

24.12.2018 11:56:11
Херсонщина першою з південних областей отримала лінійний прискорювач для лікування онкохворих

24 грудня у Херсонському обласному онкологічному диспансері розпочали розвантажувати лінійний прискорювач. 

Головний лікар закладу Ірина Cокур називає цю подію історичною, адже наявність такого апарату - крок до створення на базі онкодиспансеру Центру променевої терапії, який надаватиме послуги пацієнтам не лише з Херсонської, а й Миколаївської, Запорізької та Одеської областей.

На обліку Херсонського обласного онкололічного диспансеру перебуває майже 29 тисяч хворих. І щороку страшний діагноз виявляють ще понад 4 тисячі людей. Саме для того, щоб врятувати їхні життя, здійснювався збір коштів для закупівлі лінійного прискорювача, який вартує майже 
42 млн грн. 
«Ми всі об’єднали сили в боротьбі з онкохворобами. Фінанси виділили і райони, і об`єднанні територіальні громади, і обласний бюджет. Також кошти отримали від Уряду України. Чимала сума надійшла на рахунок лікарні як добровільні пожертви від звичайних людей» - розповідає голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв і дякує всім,  хто сприяв у вирішенні цього надважливого питання - придбання лінійного прискорювача, передусім Президентові України Петру Олексійовичу Порошенко, який дав доручення Мінфіну, народним депутатам, зокрема Олександру Співаковському та Федору Негою, депутатському корпусу обласної ради, ОТГ і районам, які збирали кошти.

Лінійний прискорювач з комплексом дозометричного обладнання та фіксації пацієнтів виготовила американська компанія Варіан. Також онкодиспансер отримав апарат для ультразвукової діагностики експертного класу з функціями еластографії. 
На сьогодні в Херсонській і сусідніх областях для лікування онкохворих працюють гаматерапевтичні апарати, які містять радіоактивний кобальт, що негативно впливає на здорові тканини. 
Головний лікар закладу Ірина Сокур пояснила:
"За допомогою лінійного прискорювача і комп'ютерного томографа, який буде точно здійснювати планування поля опромінення, можна підвести високу дозу, і уникнути негативного впливу на здорові ділянки. Лікування можна буде здійснювати для всіх локалізацій раку. Також безпечно лікуватимуть і дітей, оскільки їх організм знаходиться у стані постійного росту, то будь-яке ушкодження здорових тканини може призвести до ускладнень. До цього часу маленьких пацієнтів направляли на лікування до Києва".

За словами Ірини Cокур, такі апарати на сьогодні є у Кропивницькому, Дніпрі та Києві, і практика інших міст показує, що вартість процедури опромінювання на лінійному прискорювачі є дорого вартісною - близько 120-ти тис. грн у приватних клініках. Однак влада області працює над тим, щоб для херсонців і жителів області вона була безкоштовною.Корисні посилання