Херсонщина стане пілотним регіоном проекту USAID «ВІЛ реформа в дії»

17.06.2014 00:13:00

16 червня 2014 року голова облдержадміністрації Юрій Одарченко зустрівся з представниками американської компанії «Делойт» щодо включення Херсонської області до списку пілотних регіонів проекту USAID «ВІЛ реформа в дії»

«Я вдячний за обрання Херсонської області як пріоритетного регіону для реалізації проекту USAID. Безперечно, ми всіляко сприятимемо його впровадженню на території Скадовського району та області, особливо беручи до уваги завершення програм Глобального фонду з боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні після 2016 року, а також зниження загальних об’ємів зовнішнього фінансування програм в сфері ВІЛ» – наголосив голова облдержадміністрації Юрій Одарченко під час зустрічі  з представниками американської компанії «Делойт» щодо включення Херсонської області до списку пілотних регіонів проекту USAID «ВІЛ реформа в дії», яка відбулась 16 червня 2014 року в Скадовському районі.  

Сьогодні Скадовський район має вагомі досягнення в напрямку реалізації програм. Створено електронний реєстр пацієнтів, а протягом наступного року планується завершення формування електронного реєстру фізичних осіб Херсонської області. На базі Скадовської центральної районної лікарні створений та функціонує міжрегіональний дата-центр, робота якого забезпечує мережу лікувальних закладів району, в тому числі і мережу сільських закладів охорони здоров’я. 
 
«Вітаю зусилля ваших колег із запровадження інноваційних підходів до надання медичних послуг у місті, – зазначив директор проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Сем Торнквіст. – Ця система сконцентрована навколо пацієнта при наданні первинної, вторинної та третинної допомоги. А захищена інформаційна система, яка містить інформацію про всіх жителів міста протягом всього життя, робить її ще більш ефективною. Ми плануємо вивчити цей досвід, з метою можливого поширення практики в інших містах».
Довідка. Метою Проекту USAID «ВІЛ реформа в дії» є надання допомоги уряду України у процесах поліпшення системи охорони здоров’я для боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу на всіх рівнях. Керівники Проекту завітали до м.Скадовська з метою ознайомлення з успішними напрацюваннями та підходами до надання медичних послуг місцевому населенню та обговоренню можливостей для співпраці.

Корисні посилання