Херсонщина: випробування мосту через Північно-Кримський канал після звершення реконструкції

25.11.2021 13:05:43
Херсонщина: випробування мосту через Північно-Кримський канал після звершення реконструкції

ДП «ДОРОЖНІЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР» на замовлення Служби автомобільних доріг у Херсонській області було виконано випробування мосту між містами Нова Каховка та Таврійськ на км 66+900 автомобільної дороги загального користування державного значення Р-47 Херсон – Нова Каховка – Генічеськ після звершення реконструкції.

 

В якості випробувального навантаження для згинаючого моменту в прогоні та опорної реакції над опорою 1 прийнято два вантажних автомобіля «IVECO TRAKKER 410» масою по 42 т кожний. Загальна маса випробувального навантаження таким чином склала 84 т. 


Всього в процесі випробування було виконано 6 накаток шляхом поетапного завантаження споруди 2-ма автомобілями «IVECO TRAKKER 410»: в прогоні 0-1 зі зміщенням до правого/лівого бордюру, по осі прогонової будови; над опорою 1 зі зміщенням до правого/лівого бордюру, по осі прогонової будови. 
Вимірювання показників пружної та пластичної роботи елементів споруди було виконано за допомогою прогиномірів Максимова, розміщених посередині прогону 0-1. Місцеві деформації (нормальні напруги) були виміряні за допомогою тензометрів системи Гугенбергера, розміщених посередині, розміщених посередині прогону 0-1. Загальні деформації (просадки) опор вимірювалися за допомогою прогиномірів Максимова, розміщених по краях та посередині опори 1. 


За результатами обстеження мосту отримано наступні висновки: 

  • Вантажопідйомність мостової споруди відносно проектних навантажень Н13, НГ-60 забезпечена з перспективою тимчасових навантажень А-15, НК-100 без обмежень умов руху. 
  • Габарити проїзної частини мосту – Г-9,0+1,8 м, що відповідає вимогам чинних норм та забезпечує безпеку руху як транспортних засобів, так і пішоходів.

Вже найближчим часом мост буде здано в експлуатацію.Корисні посилання