Херсонські аудитори дослідили питання розвитку міської дорожньої інфраструктури

25.10.2019 07:47:29
Херсонські аудитори дослідили питання розвитку міської дорожньої інфраструктури

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджетної програми щодо утримання і розвитку автомобільних доріг в Управлінні транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради (далі – Управління), за період за період з 01.01. 2018 по 31.03.2019.

Внаслідок недофінансування об’єктів дорожнього господарства у 2018 році, було зменшено вартість капітального ремонту 20-ти об’єктів, розташованих в усіх районах міста Херсона, на загальну суму 102,2 млн грн.

Через брак фінансування відповідної бюджетної Програми у минулі роки, зросла кошторисна вартість об’єктів будівництва міського дорожнього господарства, адже з року в рік збільшувалися ціни на будівельні матеріали та роботи. Якщо у 2019 році Програму профінансують на всю необхідну суму, відповідне призведе до додаткового витрачання 50,4 млн грн бюджетних коштів.

Через недостатнє і неритмічне фінансування, порівняно з реальними потребами, у Херсоні не вдалося виконати заходи Програми утримання і розвитку автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури міста Херсона в повному обсязі та у заздалегідь визначені терміни.

Крім того, в Управлінні відсутні технічні паспорти автодоріг, вулиць, дренажної мережі, а також дані про облік міських мостів, що знизило рівень якісного планування ремонтно-будівельних робіт.

Також аудитори виявили недоліки у діючій системи контролю при прийнятті підрядних робіт Управлінням, що привело до завищення їх вартості на суму 40,4 тис. грн.

З метою покращення стану виконання бюджетної програми «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури», аудитори надали управлінцям низку пропозицій.

Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській областіКорисні посилання