Херсонські аудитори повернули кошти до бюджету

22.09.2020 16:50:30
Херсонські аудитори повернули кошти до бюджету

Ще у 2018 році було проведено планову ревізію в комунальному підприємстві «Голопристанська центральна районна лікарня» за період з 01.05.2014 по 31.12.2017Під час контрольного заходу встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 1,26 млн грн.

Однією зі складових загальної суми порушень є порушення по будівництву. Зокрема, неналежне виконання умов договору, укладеного між Голопристанською ЦРЛ та ТОВ «Нікопольська-СТК» за об’єктом «Реконструкція недобудованої будівлі харчоблоку під господарсько-медичний блок». А саме, через невідповідність між фактично виконаними ТОВ «Нікопольська-СТК» обсягами робіт та обсягами, внесеними до актів приймання будівельних робіт форми КБ-2в, порушено вимоги пункту 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», що призвело до втрат (збитків) місцевого бюджету на суму 141,65 тис.грн.

На складену Управлінням вимогу, Лікарнею виявлені порушення відшкодовувались поступово, окрім вимоги щодо завищення вартості виконаних робіт на суму 141,65 тис. грн по підрядній організації ТОВ «Нікопольська-СТК».

Оскільки вимога херсонських аудиторів не була виконана, а кошти до бюджету не повернуті, Південний офіс Держаудитслужби звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути з  підконтрольної установи,в дохід місцевого бюджету, збитки в сумі  141,65 тис грн.

Херсонський окружний адміністративний суд та П`ятий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов про  стягнення з Голопристанської ЦРЛ у дохід місцевого бюджету збитки в сумі 141,65 тис.грн.

Голопристанська ЦРЛ не погодилась та подала касаційну скаргу на вказані рішення.

У травні 2020 року Верховний Суд постановою відмовив Голопристанській ЦРЛ у задоволенні касаційної скарги, мотивуючи, що Лікарня як замовник ремонтних робіт має нести відповідальність за їх відповідність проектно-кошторисній документації та зобов’язана контролювати обсяги робіт.

Верховний Суд дійшов висновку, що відкриття кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення щодо привласнення   ТОВ «Нікопольська-СТК» грошових коштів, під час проведення реконструкції недобудованої будівлі лікарняного харчоблоку та подання в його межах цивільного позову, не звільняє КП «Голопристанська ЦРЛ» від відповідальності.

 Колегія суддів Верховного Суду зауважила, що предметом розгляду цієї справи не є «збитки» в розумінні господарсько-правового спору, оскільки у даному випадку орган контролю звертається до суду в інтересах держави, адже підконтрольною установою не забезпечено виконання вимоги щодо усунення порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Більше двох років державними аудиторами вжито низку заходів (вимоги щодо усунення порушень, нагадування, суди, виконавче провадження) з метою повернення в дохід місцевого бюджету збитків в сумі 141,65 тис. грн за наслідками встановленого порушення.

В ході виконавчого провадження, вимоги Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області (в частині відшкодування завищеної вартості виконаних робіт по підрядній організації ТОВ «Нікопольська-СТК») виконано в повному обсязі, а саме: згідно з рішенням Херсонського окружного адміністративного суду Лікарнею, в дохід місцевого бюджету, повернуто збитки в сумі 141,65 тис грн.

Нарешті, вимоги державних аудиторів виконані, а місцевий бюджет поповнено.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській областіКорисні посилання