Херсонські лікарі вміють надавати медичну допомогу породіллям з масивними крововтратами

18.06.2019 13:23:40
Херсонські лікарі вміють надавати медичну допомогу породіллям з масивними крововтратами

В рамках двотижневих курсів підвищення кваліфікації для акушерів, гінекологів, анестезіологів області 18 червня в Херсонській обласній клінічній лікарні пройшла міждисциплінарна лекція «Надання невідкладної допомоги вагітним та породіллям». Власним досвідом ділився Руслан Ткаченко, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, головний спеціаліст з питань акушерської реанімації ГУОЗ м. Києва, завідувач курсів ТУ з акушерської анестезіології та реанімації.

Мова йшла про діагностику та лікування масивної акушерської крововтрати і прееклампсії, тобто артеріальної гіпертензії у вагітних. «За офіційною статистикою ВООЗ протягом 2015 року в світі померло 303 тис. жінок через причини, пов’язані з вагітністю і пологами. Щодня в світі гинуть 830 жінок. Провідною причиною материнської смертності протягом багатьох років залишається післяродова кровотеча, яку викликають найчастіше атонія матки, відшарування плаценти і травми пологових шляхів», - зауважив Руслан Ткаченко.

99% материнської смертності трапляється в країнах, що розвивається. В Україні з 2015 року в структурі материнської летальності кровотечі займають 4 місце після екстрагенітальної патології, гестозів і сепсису. Небезпечною є крововтрата більше ніж 1,5% від маси тіла, тобто 1300-1500 мл в розрахунку на 70 кг маси тіла вагітної.

Для допомоги породіллі з масивною акушерською кровотечею лікарі мають всього 30 хвилин, з яких перші 10 хв – найважливіші. Швидка, злагоджена командна робота за затвердженими МОЗ протоколами протягом перших хвилин рятує життя молодих матерів, адже кожної наступної хвилини ризик летальності зростає в геометричній прогресії.

Лекція Руслана Ткаченка покращила теоретичні знання херсонських лікарів, а їх практичні навички будуть відпрацьовані під час майстер-класу з регіональної анестезії, що пройде незабаром. Такий двосторонній підхід до навчання безумовно підвищить професійну майстерність херсонських лікарів і стане корисним в щоденній роботі.

Корисні посилання