Херсонські медики підвели попередні підсумки роботи галузі охорони здоров’я за перше півріччя

28.07.2017 13:48:51
Херсонські медики підвели попередні підсумки роботи галузі охорони здоров’я за перше півріччя

Сьогодні, 28 липня, відбулась підсумкова колегія Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації «Про підсумки роботи галузі охорони здоров’я області за перше півріччя та завдання на друге півріччя 2017 року».

Окрім головних лікарів обласних, міських, районних лікарень, центрів ПМСД, керівництва та фахівців Департаменту в роботі колегії брали участь народний депутат України Олександр Співаковський, заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь та заступник голови обласної ради Віталій Булюк. Гості колегії запевнили медичну спільноту в підтримці в умовах реформування галузі.

На порядок денний колегії було винесено питання про підсумки роботи галузі за перше півріччя, про аналіз роботи онкологічної служби області, про стан фармаконагляду та виконавської дисципліни.

Підвівши підсумки роботи галузі за перше півріччя, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Короленко озвучив завдання на другу половину 2017 року: «У першому півріччі в області була відсутня материнська смертність, знизився рівень первинної інвалідності серед осіб працездатного віку та дорослого населення, не зареєстровано випадків черепно-мозкових травм у новонароджених, зросла кількість населення, що обстежені флюорографічно;  знизилась смертність від туберкульозу. Вперше за останні 22 роки в області суттєво зменшилися показники по захворюваності на туберкульоз».

Мережа лікарняних закладів збережена повністю. Доволі гостро стоїть питання забезпеченості кадрами, зросла кількість ФАПів, що працюють без фельдшерів, та сільських амбулаторій, в яких немає лікарів.

Головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров’я Тетяна Карчевич поінформувала про те, що у ІІ кварталі поточного року зменшився показник малюкової смертності, яка відсутня 5 районах області: Великоолександрівському, Високопільському, Горностаївському, Каланчацькому, Нижньосірогозькому районах та м.Нова Каховка.

Під час роботи колегії зверталась увага на понаднормову роботу екстреної медичної допомоги в місцях відпочинку. Так, кількість викликів зросла в 12 разів, за 20 днів липня  здійснено 2987 виїздів «швидкої» в курортній зоні Херсонщини, при цьому найчастіше викликають «швидку» тоді, коли нагальної  потреби в цьому немає.

По завершенню засідання члени колегії визначились з прийнятими рішеннями і завданнями на другу половину року.Корисні посилання