Херсонські психологи вивчають мікроклімат у пожежно-рятувальних підрозділах

26.01.2019 21:14:10
Херсонські психологи вивчають мікроклімат у пожежно-рятувальних підрозділах

Два дні – 23 і 25 січня провідний фахівець відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення ГУ ДСНС області Євгенія Бєлоусова вивчала соціально-психологічний клімат і його вплив на професійну діяльність співробітників 14-ї Державної пожежно-рятувальної частини по охороні Корабельного району м.Херсона.

Для спілкування психолог запросила рятувальників, які мають стаж роботи у підрозділі до року. Вона ставила собі за мету виявити осіб, які потребують особливої уваги, індивідуальної роботи у свідомому розуміння себе як особистості  і свого місця у створенні мікроклімату в колективі. Цього разу психолог запропонувала попрацювати з метафоричними картами. На сьогоднішній день це потужний і ефективний інструмент, що допомагає розкрити глибинні причини того, що відбувається в несвідомому людини, вивести їх на рівень усвідомлення і знайти ресурс для вирішення проблеми, зцілити застарілу психотравму. Така новинка у психологічних вправах викликала зацікавленість рятувальників, та як вони самостійно мали змогу вивчити тонкі сфери особистого життя та «витягували» з несвідомого дуже актуальні та важливі особистісні проблеми.

Результатами свого дослідження психолог задоволена і має намір і надалі працювати з пожежними-рятувальниками в такому напрямку.

Корисні посилання