Херсонська область: відбулося тренування з проведення пошуково-рятувальних робіт під час виникнення авіакатастрофи

14.09.2018 11:26:14
Херсонська область: відбулося тренування з проведення пошуково-рятувальних робіт під час виникнення авіакатастрофи

12 вересня у рамках перевірки комунального підприємства «Херсонські авіалінії» з організації пошуково-рятувального забезпечення польотів повітряних суден цивільної авіації відбулося тренування на тему: «Дії органів управління та пошуково-рятувальних сил і засобів системи авіаційного пошуку і рятування під час виникнення авіаційної події в районі відповідальності аеродрому «Херсон» за пошук і рятування».

За тактичним задумом літак EMBRAER EMB-190 авіакомпанії «Вільні Крила» виконує чартерний рейс VK-131 за маршрутом Стамбул – Херсон. Під час польоту на борту літака виникає нештатна ситуація, яка у подальшому переростає в аварійну. Літак падає. На аеродромі Херсон починається операція з аварійного пошуку і рятування.

Для перевірки системи інформування про авіаційний пошук організовується передача аварійної інформації за телефонним номером 101(112) місцевим жителем, який став свідком аварійної ситуації з повітряним судном. За вказаними координатами направляються пошуково-рятувальні сили і засоби для проведення  рятування постраждалих.

Координацію на місці проведення робіт здійснює командир пошуково-рятувального підрозділу, який першим прибув на місце події. З прибуттям на місце пошуково-рятувального підрозділу обласної Держслужби з надзвичайних ситуацій координатором стає його керівник. На місці події здійснюються заходи, що забезпечують своєчасне надання допомоги постраждалим.

Загалом до тренувань залучено: Головний авіаційний координаційний центр пошуку і рятування; Південно-Західний авіаційний допоміжний центр пошуку і рятування; Координаційний центр пошуку і рятування цивільної авіації; Оперативно-координаційний центр Головного управління ДСНС у Херсонській області; Український центр планування використання повітряного простору України та регулювання повітряного руху; Одеський Центр організації повітряного руху Державного підприємства обслуговування повітряного руху України; органи управління та пошуково-рятувальні сили і засоби аеродрому Херсон; органи управління, сили і засоби територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у Херсонській області.

Основна мета тренувань - підвищення рівня готовності органів управління, сил та засобів системи авіаційного пошуку і рятування до дій під час виникнення  аварійної ситуації з повітряним судном – виконана.

Корисні посилання