Херсонський обласний центр громадського здоров’я закликає кинути курити

31.05.2021 10:04:58
Херсонський обласний центр громадського здоров’я закликає кинути курити

31 травня з нагоди Всесвітнього дня без тютюну фахівці КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» та ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» провели спільний флешмоб під назвою «Кидай курити зараз!». Під час заходу були поширені друковані матеріали про шкоду куріння для здоров’я людини. Тема дня в поточному році «Обіцяю кинути курити» особливо актуальна в умовах пандемії, адже курці мають вищий ризик ускладнень і смерті від  COVID-19.

Вживання тютюну є однією з основних причин розвитку серцево-судинних, онкологічних, легеневих хвороб та передчасної смертності. Згідно з даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія вбиває понад 8 мільйонів осіб у світі. Від хвороб, спричинених курінням, щороку помирає 85 000 українців.

«Один з найкращих способів зберегти здоров’я і відмовитися від куріння — це не починати курити. Якщо вже така звичка є, то важливо якнайшвидше її позбутися. Спосіб боротьби з тютюнокурінням кожен обирає самостійно. На сьогоднішній день є дуже багато сервісів, в тому числі безкоштовних, що допомагають у боротьбі з тютюнозалежністю», - зазначив головний державний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич.

Згідно з Глобальним опитуванням дорослих щодо вживання тютюну 2017 року в Україні щоденно або епізодично курять тютюнові вироби 22,8% жителів України, тобто 8,2 мільйона осіб. Більше половини 62,5% теперішніх курців планували або думали про те, щоб припинити курити. Серед тих, хто намагався позбутися згубної залежності за 12 місяців, лише 1,2% курців змогли утриматися від куріння впродовж більше ніж 6 місяців.

Для допомоги кинути курити існує сайтhttp://stopsmoking.org.ua. Додаткові ресурси для відмови від куріння можна знайти тутhttps://cutt.ly/vntEWbG.

А посилити мотивацію у боротьбі з курінням допоможе публікація «Більше 100 причин кинути курити», яку можна переглянути за посиланням  https://cutt.ly/lntEAsp.

Киньте курити зараз! Не ризикуйте найціннішим!

 

Корисні посилання