Херсонський онкодиспансер отримав сучасний комп’ютерний томограф

10.06.2019 05:48:28
Херсонський онкодиспансер отримав сучасний комп’ютерний томограф

7 червня до Херсонського обласного онкологічного диспансеру прибув комп’ютерний томограф для планування променевої терапії. Як повідомлялося раніше, у кінці 2018 року заклад отримав медичний лінійний прискорювач Unique виробництва «Varian Medical Systems, Inc.». Майже 42 млн. грн. на його закупівлю було зібрано спільними зусиллями Херсонської обласної ради, обласної державної адміністрації, департаменту охорони здоров’я, а також за рахунок коштів районних рад, об`єднаних територіальних громад, державного бюджету та благодійних внесків громадян і організацій. Величезну організаційну роботу провели і народні депутати від Херсонщини - Олександр Співаковський і Федір Негой.

У той час, поки завершується процес монтажу лінійного прискорювача, Херсонський обласний онкологічний диспансер отримав комп’ютерний томограф. Без цього апарату лікування хворих на лінійному прискорювачі неможливе.

«У 2009 році був зданий в експлуатацію Радіологічний корпус, проте лише у 2018 році розпочався процес його оснащення. Першим етапом було придбання та встановлення лінійного прискорювача. Другий етап – встановлення комп’ютерного томографу для планування променевої терапії, що придбаний у 2019 році коштом державного та обласного бюджетів. Це високотехнологічне та високоспеціалізоване обладнання, що складається з багатьох компонентів. На основі комп’ютерного томографу зібрана унікальна система, яка дозволяє точно спланувати проведення лікування на лінійному прискорювачі та інших гамма-терапевтичних апаратах. Це велика спільна перемога і впевнений крок у майбутнє, де радіологічна допомога світового рівня доступна кожному мешканцю Херсонської області», - зазначила головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур.

 

Корисні посилання