Як на Херсонщині реалізовується реформа децентралізації

01.02.2021 09:37:14
Як на Херсонщині реалізовується реформа децентралізації

Наразі багато публікацій у ЗМІ пов’язаних з наслідками перебігу децентралізації. Найбільше дискусій викликали питання у сфері медицини та освіти.

Про стан реалізації реформи децентралізації на Херсонщині розповів перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій.

Так, триває процес передачі соціальних об’єктів у комунальну власність територіальних громад. Всього таких об’єктів по області 442. На сьогодні районними радами прийнято рішення про передачу територіальним громадам 441 об’єкт (99%). Територіальними громадами прийнято рішення про прийняття 427 об’єктів спільної власності територіальних громад районів, що становить більше 96%.

«Нові територіальні громади, усвідомлюючи свою відповідальність перед тими повноваженнями, які вони отримали у тому числі щодо управління освітою та забезпечення населення медичними послугами, майже всі відповідально віднеслись до своїх нових обов’язків», - зазначив Дмитро Бутрій.

У Скадовському та Херсонському районах залишаються відкритими питання щодо прийняття територіальними громадами комунальних установ районних рад, які обслуговували заклади освіти. Це пов’язано з тим, що в громадах вже створені відповідні відділи освіти. Питання щодо ліквідації зазначених комунальних закладів опрацьовується.

На сьогодні проблемним питанням залишається процедура передачі у Каховському районі 12 шкільних автобусів, проте місцева влада мала право скористатися можливістю організації підвезення дітей перевізниками. Так, Зеленопідською ОТГ організовано підвезення 224 дітей, це 50 відсотків, що потребують перевезення у Каховському районі.

Каховською ОТГ підвозиться 29 дітей та 5 вчителів (укладено угоду з перевізником на місяць). Залишається не вирішеним питання підвезення учнів Таврійської ОТГ та сіл Семенівка, Костогризове Каховського району, що увійшли до складу Зелепідської ОТГ. На найближчій сесії це питання буде вирішено.

Що стосується закладів охорони здоров’я, всі центральні районні лікарні прийняті громадами, майже  всі громади знайшли порозуміння щодо спільного утримання медичних закладів, розуміючи необхідність у безперебійності забезпечення населення медичними послугами.

На сьогодні проблемним питанням залишається  - передача КНП Чаплинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги (РЦПМСД) у власність територіальних громад. 20 січня 2021 року Каховською районною радою прийнято рішення про ліквідацію установи, під ліквідацію підпадає 73 особи. За інформацією голови Каховської районної ради зазначене рішення буде скасовано на найближчій сесії.

Протягом січня проведено ряд нарад за участю керівництва Каховської районної ради, Департаменту здоров’я ОДА, голів ОТГ району, керівників медичних установ району. За результатами останньої наради, представники територіальних громад ліквідованого Чаплинського району дійшли згоди, що ліквідовувати заклад не можна, домовились оперативно підрахувати кошти необхідні від Хрестівської, Присиваської та Чаплинської громад на спільне утримання зазначеного ПМСД та прийняти виважене рішення щодо подальшого функціонування закладу.

«Хочу підкреслити, що досягнути бажаного результату можна тільки спільними зусиллями. Адже децентралізація – це реформа, яка об’єднала зусилля президента, місцевого самоврядування, парламенту та уряду», - наголосив Дмитро Бутрій.

Всі проблемні питання, що виникають на місцях, знаходяться на контролі облдержадміністрації та обласної ради.



Корисні посилання