Як вирощувати мигдаль та арахіс в умовах півдня – розкажуть на конференції горіхівників: Агропорт Південь Херсон

03.07.2019 14:58:18
Як вирощувати мигдаль та арахіс в умовах півдня – розкажуть на конференції горіхівників: Агропорт Південь Херсон

«Мільйонер з горішка» - під такою назвою третій рік в Україні продовжується галузевий проект, започаткований ВГО «Українська горіхова асоціація».

В рамках даного проекту під час форуму АГРОПОРТ ПІВДЕНЬ ХЕРСОН пройде конференція для горіхівників. Минула конференція з горіхівництва, що проводилася тогоріч в рамках форуму, зібрала чимало зацікавлених осіб, які отримали корисну інформацію з вирощування волоського горіху та фундука.

Цього року організатори практичної конференції розширили тематику заходу порадами по вирощуванню солодкого мигдалю, ця культура з’явилась вперше на Херсонщині в рамках галузевого проекту. На сьогодні мигдаль вважається одним із найперспективніших напрямків для півдня України.

Також на конференції буде представлений аналіз перших практичних спроб вирощування арахісу у промислових умовах. Хоча арахіс відноситься до бобових, в народі він має назву земляного горіху, тому фахівці вирішили додати до порядку денного розповідь про цю не менш перспективну культуру.

Загалом під час конференції досвідчені горіхівники-практики розкриють для учасників наступні питання:

перспективи розвитку горіхової галузі  в Україні – арифметика доходів та експортний потенціал

державні програми підтримки для фермерів та при закладанні молодих садів

сортові сертифіковані саджанці: вимоги, підбір

агротехнологій вирощуванні різних видів горіху

приклади успішних горіхових садів

Конференція пройде: 19 липня у приміщенні Міжнародного аеропорту «Херсон», початок о 10.00.

З питань участі в конференції звертатись: т. (067) 523 0985,  (050) 568 6462

Довідково. За даними Держстату в Україні за 2018 рік було закладено 2,7 тис га горіхових садів, наразі частка горіхових насаджень у загальній площі садів становить понад 50%.  Надходження валютних коштів від реалізації горіхів у 2018 році склало 117 млн доларів – на 16% більше, ніж у 2017 році. В грошовому вираженні частка від продажу горіхів за минулий рік становить 51% від продажу всієї продукції садівництва України.Корисні посилання