Як зберегти свій зір

08.10.2020 08:32:02
Як зберегти свій зір

Згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку в другий четвер жовтня (8 жовтня в 2020 році) відзначається Міжнародний день зору (World Sight Day). Його мета: привернути увагу до порушення зору, проблем сліпоти та реабілітації людей з порушеним зором.

За оцінками ВООЗ у світі 1,3 млрд. людей живуть з тою чи іншою формою порушення зору. В Україні у 2017 р. було зареєстровано близько 1,5 млн випадків захворювань очей, зокрема, понад 300 000 випадків серед дітей.

Щоб зберегти свій зір треба:

1. Регулярно проходити профілактичні огляди у лікаря. Слід звертатися до спеціаліста мінімум 1 раз на рік, навіть якщо скарги відсутні. Чимало порушень зору не мають симптомів на початкових етапах розвитку. Треба звернутися до лікаря і при появі будь-яких ознак погіршення зору: мушки перед очима, зниження зору, подвоєння в очах, зміна чіткості зору протягом дня тощо.

2. Правильно харчуватися. Усім відома рекомендація їсти більше моркви не допоможе відновити втрачений зір, але спрацює профілактично, бо значний дефіцит вітаміну А призводить до погіршення нічного зору. Рекомендовано вживати якомога більше фруктів та овочів, зелень (особливо шпинат), капусту, рибу (джерело Омега-3 жирних кислот).

3. Користуватися сонцезахисними окулярами. При виборі окулярів, обов’язково звертайте увагу на якість оптичної системи. На лінзах повинне бути маркування, що свідчить про рівень захисту очей від УФ-променів.

4. Кинути курити. Є дослідження, які встановлюють зв’язок куріння із розвитком катаракти чи пошкодженням зорового нерву, які можуть призвести до втрати зору.

5. Давати очам відпочити. Очі втомлюються після тривалої концентрації на чомусь, під час роботи за комп’ютером, читання тощо. Для зняття напруги очей рекомендовано через кожні 20 хвилин роботи дивитися вдалечінь протягом 20 секунд.

6. Більше часу проводити на свіжому повітрі. Дослідження вказують на те, що міопія (короткозорість) прогресує повільніше у тих дітей, які частіше бувають на свіжому повітрі.

Важливе значення для дитячого зору має дотримання режиму зорового навантаження, відпочинок через кожні 20-30 хвилин, обмеження часу, що проводиться з гаджетами або біля телевізора. Місце, де дитина робить уроки, має бути добре освітлене, відстань від очей до зошита чи підручника - 30 см.

І найважливіше: не займайтеся самолікуванням і звертайтеся до фахівця. Лише він має призначити дієвий спосіб лікування саме для  вас: окуляри, лінзи, фармакологічне лікування чи лазерну корекцію зору.

Корисні посилання