Юрій Гусєв у Горностаївці зустрівся з мешканцями трьох громад

26.07.2019 06:12:06
Юрій Гусєв у Горностаївці зустрівся з мешканцями трьох громад

Сьогодні, 25 липня, голова Херсонської обласної держаної адміністрації Юрій Гусєв з робочою поїздкою відвідав Горностаївський район. Про заплановану зустріч з мешканцями району напередодні анонсували у мережі Фейсбук, запросивши громадськість до відкритого діалогу з новопризначеним очільником області. У заході взяли участь також керівники райдержадміністрації Олександр Єрохін, голова райради Сергій Карпеченко, очільники громад.

Слід зазначити, що в районі завершився процес децентралізації: мешканці населених пунктів району сформували три об'єднані громади: Горностаївську, Костянтинівську, а до складу Любимівської ОТГ (Каховський район) увійшли мешканці села Каїри. Але рішення щодо входження у громаду сусіднього району, до цього часу, неоднозначно сприймається частиною мешканців, адже Каїри адміністративно залишаються у складі району.

Також є випадки нарікань від людей, які вказують, що не було проведено загальних зборів села перед прийняттям рішення з приєднання до Любимівської ОТГ. За словами мешканців, вони вже відчули незручності через приналежність до сусіднього району, які пов'язані із збільшенням власних витрат на проїзд, виділенням коштів на фінансування заходів тощо. Голова Любимівської ОТГ Сергій Коновалов, присутній на зустрічі, підтримав прагнення представників села Каїри, пообіцявши сприяти у вирішенні даної ситуації. Обговоривши можливі шляхи виходу зі складу Любимівської громади мешканці села Каїри передали Юрію Гусєву відповідне депутатське звернення. Не залишилось поза увагою й питання відсутності вільного доступу до берега Каховського водосховища (територія Каїрської балки) через встановлення огорожі одним з підприємців.

Учасники заходу поставили питання, що стосуються неналежного стану доріг, проведення їх ремонту, відновлення роботи хірургічного, гінекологічного відділень центральної районної лікарні, а також високих цін на вугілля й дрова, що значною мірою впливають на життя мешканців негазифікованого району. Було озвучено занепокоєння через значне підвищення тарифів водопостачання, частково пов’язаного з відміненим нічним тарифом енергопостачальними компаніями. Цю ситуацію прокоментував Горностаївський голова Дмитро Ляхно, детально роз’яснивши механізм тарифного формування на послуги водопостачання у селищі.

У ході зустрічі депутат місцевої ради Юрій Васильєв звернув увагу на настрої мешканців громад через непропорційне формування грошової оцінки земельних ділянок в районі, високий рівень цін на паливо, низькі розміри пенсій тощо. Для роз’яснення деяких питань, що належать до сфери управління місцевого самоврядування Юрій Гусєв надав слово голові Горностаївської ОТГ Дмитру Ляхну, який поінформував присутніх про зроблену роботу для налагодження пасажирських перевезень, планову обрізку дерев в селищі, виділення земельних ділянок, оформлення документації тощо.

Окремо, голова облдержадміністрації Юрій Гусєв обговорив питання прискорення роботи із виділення земельної ділянки матері загиблого захисника України Тетяні Скупейко із селищним головою Дмитром Ляхно та волонтером Фазелем Мананом.

Зустріч відбулась у формі відкритого діалогу, під час якого було обговорено більшість проблемних питань, що найбільше турбують мешканців Горностаївщини.

Корисні посилання