Кафедра педіатрії №3 Одеського національного медичного університету провела конференцію для херсонських лікарів

07.06.2019 08:39:48
Кафедра педіатрії №3 Одеського національного медичного університету провела конференцію для херсонських лікарів

Безперервне професійне зростання фахівця важливе для усіх професій без винятків, в тому числі й для лікарів. З часом змінюються протоколи лікування, з’являються нові сучасні медикаментозні засоби, методи діагностики. Післядипломне навчання практикуючих лікарів здійснюється під час проведення науково-практичних конференцій, семінарів, тренінгів, курсів підвищення кваліфікації.

6 червня в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні пройшла заключна науково-практична конференція 2018-2019 навчального року «Актуальні питання педіатричної практики». Захід провела кафедра педіатрії №3 з післядипломною підготовкою Одеського національного медичного університету.

«Ми зараз працюємо в умовах трансформації системи охорони здоров’я. Перед нами країна поставила основну вимогу – надавати якісні медичні послуги. А це потребує постійного вдосконалення професійної компетентності, базуючись на кращі сучасні світові практики та принципи доказової медицини», - відзначила керівник консультативної поліклініки дитячої обласної клінічної лікарні, асистент кафедри Наталя Марченко.

Першу доповідь «Використання клінічних протоколів в сучасній практиці лікаря» прочитав доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України завідувач кафедрою педіатрії №3 з післядипломною підготовкою ОНМедУ Олександр Зубаренко. За його словами, в практиці лікаря дозволяється застосовувати міжнародні клінічні протоколи, або протоколи затверджені МОЗ. В обох випадках письмова згода пацієнта на лікування  обов’язкова. Замість локальних клінічних протоколів заклад повинен розробити «клінічний маршрут пацієнта».

Про лікування гострих кишкових інфекцій в практиці лікаря-педіатра говорила кандидат медичних наук, доцент Ганна Копійка. Вона звернула увагу на важливість своєчасної оральної регідратації, швидкого відновлення звичайного харчування, за виключенням фруктових соків і газованих напоїв, детально розповіла про показання до госпіталізації та антибіотикотерапії.

На важливості правильно організованого харчування в перші роки життя дитини наголосила кандидат медичних наук, доцент Тетяна Кравченко: «Корекція харчування є найбільш ефективним та безпечним методом для усунення функціональних розладів шлунково-кишкового тракту у дітей раннього віку. Її ефективність перевищує ефективність медикаментозних втручань».

Наталя Горностаєва, кандидат медичних наук, доцент, у своїй доповіді розкрила сучасні методи діагностики та терапії лактозної недостатності у дітей, а кандидат медичних наук, доцент Лілія Васильченко озвучила 14 основних правил застосування антибіотиків в практиці педіатра та сімейного лікаря на тлі антибіотикорезистентності.

Вцілому під час конференції прозвучало 19 доповідей щодо діагностики та лікування найпоширеніших дитячих хвороб. Конференція принесла нові знання херсонським лікарям, а також сертифікат, що буде потрібен при атестації.

Корисні посилання