Каховка долучилася до Всеукраїнської пацієнтської акції "Година смерті"

07.06.2017 13:05:02

Реформа охорони здоров’я є однією з найбільш очікуваних в українському суспільстві, адже її вимагають більшість українців. Незважаючи на досить високий рівень витрат на охорону здоров’я в Україні, її громадяни не мають змоги в повній мірі користуватися доступом до якісних і доступних медичних послуг.

Команда Міністерства охорони здоров’я України за участі найкращих міжнародних експертів розробила пакет документів, які покликані запустити реформу охорони здоров’я. Ми переконані, що саме ці законопроекти, нарешті зруйнують пострадянську та корумповану модель системи охорони здоров’я та здійснять перезавантаження української медичної галузі, згідно з найкращими світовими практиками. Адже вони:-запроваджують гарантований пакет медичних послуг та ліків за принципом «гроші ходять за пацієнтом»; -дають змогу українським лікарям отримувати гідну заробітну плату за свою роботу, а также, - ефективно працювати на благо пацієнта; -фіксують застосування в Україні міжнародних протоколів лікування та діагностики захворювань, що значно прискорить доступ до лікування та розширить його спектр.

Посли країн «Великої сімки» в Україні підтримали план реформи сфери охорони здоров’я, запропонований в.о. Міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, і закликали Ради ухвалити його. Ці законопроекти підтримала міжнародна спільнота, провідні лікарі країни, експертна спільнота, пацієнтські та громадські організації.

Тотально нефінансована та корумпована медична система України загрожує здоров’ю та  життю наших громадян. Щогодини від хвороб в Україні помирає 67 людей. Впровадивши реформу охорони здоров’я, цей лічильник можна було б зупинити.

Саме тому 06 червня по всій Україні більше 50 міст об’єдналися, щоб продемонструвати своє прагнення до медичної реформи. Каховка не залишилася осторонь. Під стінами Каховської міської ради та Каховської районної державної адміністрації зібралися активісти, які щиро вболівають за реформу охорони здоров’я, щоб привернути увагу громадськості та звернуться до народних депутатів з вимогою підтримати медичну реформу в Україні та проголосувати за пакет відповідних законопроектів, поданий Урядом.

Активісти акцентували увагу на те, що щогодини від різних захворювань в Україні помирає 67 людей і тільки спільними зусиллями можливо досягти значущих результатів. Реформа медицини може зупинити багато смертей та врятувати тисячі українців. Саме на цьому парламентському тижні Верховна Рада має винести до сесійної зали та розглянути пакет законопроектів по медичній реформі. Основні гасла заходу «Не гальмуй. ЗА МЕДреформу голосуй», «Я проти хабарів лікарям! Хочу реформу!!!», «Геноцид або медреформа», «#МедРеформіБути#Каховка», «Хто протии медреформи-той проти України» тощо.

Корисні посилання