Каховщина разом з усією Україною відзначила День Гідності та Свободи

22.11.2017 11:35:25

День - 21 листопада назавжди став незаперечним доказом відродження нашої нації

Сьогоднішній день – День Гідності і Свободи – це вшанування тих подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їх бачення світу, своєї держави і себе. Ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та усіх українських воїнів, які беруть участь у війні на Сході України, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі. Всі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

На площі біля районного будинку культури відбулося урочисте зібрання, в якому взяли участь представники міської та районної влади, мешканці міста і району, представники громадських організацій, волонтери, учасники АТО, які прийшли щоб вшанувати пам’ять бійців-земляків, які загинули у зоні антитерористичної операції віддавши своє життя в боротьбі за незалежність і цілісність України.

Міський голова привітав присутніх зі святом, яке стало для українців утвердженням ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні на початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму і мужності  громадян, які у листопаді 2013-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Андрій Андрійович відмітив значимість цієї дати для держави, наголосивши що українці об’єдналися в єдине ціле, щоб довести всьому світові наш європейський шлях в напрямку якого і сьогодні є перепони та закликав до миру, порозуміння й згуртованості.

Заключним акордом заходу стала хвилина мовчання, покладання квітів до пам’ятних дошок та місць поховань воїнів АТО Каховщини та викладання горящих ломпадок у формі кордонів нашої держави, як  символу надії на мир та цілісність.

Цього дня в населених пунктах району також відбулися тематичні урочисті і меморіальні заходи за участі керівників органів місцевого самоврядування, представників громадських організацій, молоді, волонтерів та учасників АТО.

У навчальних закладах району проведені тематичні уроки, виховні години, круглі столи, волонтерські акці. У закладах культури – культурно­мистецькі та інформаційно­просвітницькі заходи.

До Дня Гідності і Свободи районна бібліотека провела для учнів Каховського ліцею сфери послуг зустріч-діалог «З Україною в серці» під час якої вони поспілкувалися  з учасницею подій на Майдані, каховчанкою К.Д.Малишевою

В рамках заходу презентовано книжкову виставку «Суспільство. Громада і влада".
Відвідувачі Каховської районної бібліотеки для дітей стали учасниками патріотично-інформаційної бесіди «Україна – це територія гідності й свободи» під час якої діти, затамувавши дихання, дивились на перебіг подій на екрані.

Сьогодні вся Каховщина вшанувала хвилиною мовчання пам'ять усіх, хто у ті криваві дні в ім’я народу, в ім’я нації здійснив громадянський подвиг, хто втрачаючи життя, відлетів у вирій….

Біля могил загиблих, меморіальних дошок та  шкільних куточків пам’яті загиблим в зоні АТО в цей день запаленні свічки пам’яті та покладені квіти. А у храмах помолилися за Україну та її Героїв.

Корисні посилання