Кандидати на керівні посади у Херсонській ОДА проходитимуть перевірку на «детекторі брехні»

04.12.2019 10:12:34
Кандидати на керівні посади у Херсонській ОДА проходитимуть перевірку на «детекторі брехні»

«Звісно хвилювалась, хоч мені немає чого приховувати, а після роз’яснення поліграфолога деталей перевірки- заспокоїлась. Тож перевірка на поліграфі для мене була новим та цікавим досвідом у житті», – так описала перевірку на «детекторі брехні» Наталія Дзюба, директор Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики ОДА. Вона першою з кандидатів на керівні посади у Херсонській ОДА пройшла поліграф. 

З ініціативи голови облдержадміністрації Юрія Гусєва з 2 грудня у Херсонській ОДА, крім  конкурсного відбору, претенденти проходять перевірку на «детекторі брехні» за письмовою добровільною згодою.

За словами спеціалістів, які здійснюють перевірку на поліграфі у Херсонській ОДА, під час процедури визначаються кадрові ризики щодо корисливої мотивації, інформаційної безпеки, громадянської позиції претендентів.

Перед проходженням усі питання обговорюються, аби пояснити основні правила процедури й  визначити список питань.

Поліграфолог детально аналізує показники частоти дихання, пульсу, потовиділення, тиску, руху того, хто проходить перевірку. Уся процедура фіксується на відеокамеру. 

Наталія Дзюба розповіла: «Загалом перевірка тривала понад 3 години. Питання були найрізноманітнішими: від звичайних – про ім’я, до професійних – про корупційні ризики. Задоволена, що підтвердила свої доброчесні наміри».  

Нагадаємо: Херсонщина стала пілотним регіоном, де почали приймати на посади заступників голови ОДА та голів РДА через проєкт LIFT. Наразі два заступники голови ОДА були призначені через LIFT і, відповідно, пройшли поліграф. Так само призначають керівників РДА.Корисні посилання