Команда з м.Каховки взяла участь у XIV таборовому зборі “Соснова Січ - школа волонтерів 2013”

16.09.2013 16:37:00

У м.Каховці триває робота з реалізації соціальних ініціатив Президента «Діти – майбутнє України», спрямованих на популяризацію здорового способу життя, залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом з метою всебічного розвитку кожної дитини

У м.Каховці триває робота з реалізації соціальних ініціатив Президента «Діти – майбутнє України», спрямованих на популяризацію здорового способу життя, залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом з метою всебічного розвитку кожної дитини. Так, за ініціативи Каховської паланки УДЮТ “Січ” 5-8 вересня в районі м. Таврійськ відбувся XIV таборовий збір “Соснова Січ – школа волонтерів 2013”. Співорганізаторами табору також виступили каховське козаче товариство, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту і міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Каховської міської ради, Новокаховська єпархія УПЦ, Херсонський клуб реконструкторів “Лицарі Великого степу”. В підготовці та організації таборового збору взяли участь члени міських молодіжних громадських організацій.
В таборуванні взяло участь 14 куренів козачат: три з м. Каховки, вісім з Каховського району, один – з Таврійська, та ще один курінь з с. Зміївка Бериславського району. Всього понад 200 учасників. 
Почесними гостями заходу були: головний отаман УДЮТ “Січ” (м. Київ) Борис Скребцов, керівник обласної організації Фундація сприяння громадянської активності (м. Херсон) Євген Криницький, отаман Білогірської козачої дружини “Святогор” (АРК) Віктор Сіденко, отаман Херсонської паланки СКУ “Військо Запорізьке”Сергій Якуба.
 
Основна мета таборового збору: сприяти фізичному, морально-психологічному, інтелектуальному та духовному вихованню молоді на основі козацьких цінностей і християнської моралі.
  
А фізичне загартування учасників через участь у козацькому вишколі, отримання учасниками позитивних емоцій, духовне виховання учасників збору, теоретична та практична підготовка волонтерів – головний результат патріотичного заходу.
 
Цього року таборовий збір “Соснова Січ – школа волонтерів 2013” проходив в рамках Всеукраїнської програми УДЮТ “Січ” “Лицарське виховання”.Протягом 4-х днів учасники табору змагались в різноманітних спортивних, туристичних та козацьких змаганнях і забавах: міні-футбол, гімнастика, волейбол, стрільба з пневматичної гвинтівки та спортивного лука, туристичної техніки, з спортивного орієнтування, випробували себе в конкурсі медичних знань та художньої самодіяльності (“ватра”), конкурсі “стінних” (а скоріше “лісових”) плакатів, індивідуальний конкурс на кращий плакат на тему “Цілі розвитку тисячоліття. Твоє майбутнє у твоїх руках”, конкурс “Парад вишиванок”, випробували себе в змаганнях на байдарках, вивчали історію козацтва від клубу реконструкторів “Лицарі Великого степу”, прибирали сміття навколо табору та у розпліднику Каховського лісництва, брали участь в конкурсі на кращий підтабір тощо. Всі ці та інші заходи проходили в рамках міського етапу гри “Сокіл” (“Джура”) серед юнацьких та молодіжних козацьких організацій міста Каховки, а переможцем гри став курінь “Джура” (ЗОШ № 4).
 
Спеціалісти міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели з учасниками табору три тренінги: “Залучення добровольців до волонтерського руху”, “Здоровий спосіб життя” та “Права дитини”. А працівники Каховського РВ УДСНС України у Херсонській області проводили серед учасників профілактичні заходи в розрізі Загальнодержавної акції “Запобігти. Врятувати. Допомогти”.

Корисні посилання