Коментар до публікації «В Чаплынском районе школы держат на «голодном пайке», розміщеної на  інтернет-сайті «Олешки. city»

06.10.2017 12:10:28

В публікації стверджується про те, що в школах ОТГ Чаплинського району урізують зарплати і надбавки вчителям.

За інформацією управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, створені у грудні 2016 року на базі Чаплинського району 4 об’єднані територіальні громади, з 01 січня 2017 року мають прямі міжбюджетні відносини з Держаним бюджетом України. Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» Чаплинській об’єднаній територіальній громаді не утримання загальноосвітніх навчальних закладів передбачена з державного бюджету освітня субвенція у сумі 19167,1 тис. грн. Розрахунок зазначених коштів було проведено за даними Чаплинського району відповідно до діючої мережі загальноосвітніх навчальних закладів, фактичних видатків на оплату праці педагогічного персоналу за 2015 рік із врахуванням корегуючого коефіцієнту.

Однак, при наданні інформації щодо обсягу видатків на оплату праці в розрізі територіальних громад до Григорівської ОТГ було помилково включені видатки на оплату праці педагогічних працівників загальноосвітньої школи Першокостянтинівської сільської ради, яка увійшла до складу Чаплинської ОТГ. Внаслідок зазначеного, Чаплинська об’єднана територіальна громада недоотримала освітньої субвенції у сумі 2296,3 тис. грн.

Для врегулювання зазначеного питання було неодноразово запропоновано Григорівській ОТГ прийняти рішення щодо передачі на підставі спільних угод Чаплинській ОТГ освітню субвенцію у сумі 2296,3 тис. грн. Однак, позитивного рішення з цього питання не було прийнято.

Відповідно до порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 6 (зі змінами), головним розпорядником субвенції визначено Міністерство освіти і науки України. Відповідно до пункту 5 вищезазначеного Порядку розподіл і перерозподіл загальних обсягів субвенції між місцевими бюджетами здійснюється Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи наведене, облдержадміністрація та управління освіти, науки та молоді ОДА неодноразово звертались до Міністерства для підготовки відповідного рішення стосовно збільшення обсягу освітньої субвенції Чаплинській ОТГ на суму 2296,3 тис. грн за рахунок відповідного зменшення по Григорівській ОТГ.

Відповідно до Розпорядження КабМіну від 23 серпня 2017 року № 571-р «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2017 році» внесено зазначені зміни для врегулювання ситуації.

Корисні посилання