Концепцію розвитку острова Джарилгач обговорили на Херсонщині 

22.10.2020 12:37:40
Концепцію розвитку острова Джарилгач обговорили на Херсонщині 

Джарилгач - найбільший острів у Чорному морі, який вражає різноманіттям флори та фауни. Його щороку відвідує чимало туристів, які бажають помилуватися розмаїттям природних фарб.

Під час свого візиту на Херсонщину 23 вересня цього року Президент України Володимир Зеленський доручив сформувати пропозиції щодо розвитку популярного серед туристів рекреаційного об’єкта та надати їх для розгляду до центральних органів влади.

Для виконання завдання Глави держави очільником облдержадміністрації Юрієм Гусєвим була створена робоча група, яка займається питанням створення Концепції розвитку острова. Чергове засідання цієї робочої групи відбулося в онлайн-форматі сьогодні, 22 жовтня. 

Директор Департаменту енергетики та екології ОДА Михайло Зайцев розповів, що за результатами пропозицій, наданих членами робочої групи, було сформовано три основні вектори розвитку острова Джарилгач:

- передача території острова у постійне користування НПП “Джарилгацький”. Цей крок необхідний для забезпечення належної охорони цінних природних комплексів та об’єктів острова;
- здійснення культурно-освітньої, науково-дослідної та природоохоронної діяльності на острові;
- створення туристичної та рекреаційної інфраструктури, яка відповідатиме міжнародним стандартам.

Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв наголосив, що створена Концепція розвитку острова Джарилгач має зробити з нього справжню перлину не тільки Херсонщини, а й усієї України.

“Для розвитку острова Джарилгач потрібен комплексний підхід, який передбачатиме захист природно-заповідного фонду, а також створення необхідних умов для відвідування острова туристами”, - зазначив очільник області.

Протягом наступних двох тижнів учасники робочої групи працюватимуть над попереднім текстом Концепції розвитку острова. Для всебічного розвитку Джарилгача до написання Концепції долучили представників туристичної галузі, влади, екологів, біологів та інших науковців.Корисні посилання