Костянтинівська громада визначила пріоритети розвитку

15.02.2019 14:54:23
Костянтинівська громада визначила пріоритети розвитку

 

На засіданні ради регіонального розвитку у Костянтинівській об’єднаній громаді відбувся конструктивний діалог очільника Олексія Кільдерова, голови райдержадміністрації Олександра Єрохіна з активом громади сьогодні, 13 лютого. Керівництвом були визначені чіткі пріоритети з вирішення проблемного для всіх питання — ремонту доріг. Від початку засідання, значна увага присутніх була приділена обговоренню налагодження транспортного сполучення між населеними пунктами, ефективної роботи місцевих підприємств, пасажироперевезень, за умови здійснення робіт з відновлення дорожнього покриття та якісного ямкового ремонту. Голова райдержадміністрації Олександр Єрохін поінформував присутніх про заходи, які вживаються виконавчою владою задля покращення становища. Він наголосив, що заплановані на 2019 рік кошти державного бюджету в сумі 6 млн. 200 тис. грн. будуть направлені, в першу чергу, на ремонти доріг району. Це принципова позиція керівників району і об’єднаних громад, адже незадовільний стан доріг “відлякує” керівників фірм-перевізників, які відмовляються забезпечувати автобусне сполучення населених пунктів району з районним та обласним центрами. Пропозиції керівників громад та старост округів, насамперед, будуть враховані при визначенні ділянок доріг при освоєнні коштів держбюджету протягом року. Олександр Єрохін також відзначив важливу роль громади, яка в результаті децентралізації отримала значну кількість повноважень для подальшого динамічного розвитку за умови ефективної роботи.
Чітку позицію щодо пріоритетів розвитку громади висловив і її очільник Олексій Кільдеров, який зазначив, що управлінської командою вже визначена Стратегія розвитку громади, а раціональне використання коштів, в тому числі й грантових є дієвим інструментарієм для забезпечення повноцінного місцевого розвитку. З-поміж вагомих об’єктів соціальної сфери, протягом року планується здійснити капітальний ремонт: заміна 70 віконних блоків та 4-х вхідних дверей у приміщенні Дубівського закладу освіти, введеного в експлуатацію 1976 року. Крім того, заплановані ремонти харчоблоку з придбанням необхідного обладнання Костянтинівського закладу освіти, будівель Червонополянської лікарської амбулаторії, Дубівського, Костянтинівського сільських Будинків культури та адміністративної приміщення сільської ради. За словами Олексія Кільдерова, працівники об’єднаної громади долучаються до участі у багатьох грантових пропозиціях та конкурсах — залучені кошти будуть направлені на розвиток громади, оперативно вирішуючи проблемні питання всіх діючих у громаді об’єктів соціальної сфери. Цьогоріч, наприклад, у Антонівському та Зірківському сільських клубах будуть встановлені прилади електричного опалення.


За словами очільника громади, найближчим часом у селі Костянтинівка запрацює вуличне освітлення, на завершальному етапі погодження всіх документів для ввімкнення нічного вуличного освітлення й у селах Братолюбівка та Миколаївка. Є потреба у покращенні водопостачання у селах Миколаївка, Братолюбівка - підготовлені всі необхідні документи для ремонтних робіт діючих артезіанських свердловин. Але, задля належної роботи керівництва громади у сфері визначення прав власності, будівництва чи інших правовстановлюючих дій є нагальна потреба у виготовленні генеральних планів територій населених пунктів громади. З огляду на тривай час їх виготовлення компетентними установами, реалізація цих проектів після завершення цих документів.
Голова райдержадміністрації Олександр Єрохін повідомив присутнім про заходи, що здійснюються районною владою спільно з керівництвом комунальної установи районної ради “Ремонтник” у створенні конкурентно-спроможного дорожньо-експлуатаційного підрозділу з можливістю надання спеціалізованих послуг із ремонту доріг. Він також поінформував про стан впровадження державних гарантій: монетизації, пільг та субсидій, а також можливості отримання ліків за урядовою програмою “Доступні ліки”, закликавши налагодити ефективну інформаційну роботу з мешканцями громади. Присутні звернулися до керівника райдержадміністрації з проханням у сприянні встановленню банкомату для зручності здійснення грошових операцій на території Костянтинівської громади.
Підсумовуючи результати спільного обговорення презентованих пріоритетів розвитку Костянтинівської громади, голова райдержадміністрації Олександр Єрохін наголосив, що зазначені проекти будуть розглянуті на засіданні ради регіонального розвитку Херсонської області 22 лютого цього року.

Корисні посилання