Козацькому роду нема переводу

18.10.2016 09:33:09
Козацькому роду нема переводу

14 жовтня у День захисника України на християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, яку українські воїни з давніх часів мали за свою покровительку і захисницю, вкотре козаки та козачата міста і району зібралися на свою ходу.

Ця дата символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України і саае тому День захисника України покликаний стати святом усіх сучасних воїнів та ветеранів, днем вшанування всіх, хто упродовж століть обороняв українську землю. Він має консолідувати українське суспільство навколо ідеї захисту незалежності та соборності України.

Розпочався ранок з благословення наймолодших учасників дійства у дворі Свято-Покровського храму, де в цей час проходило урочисте Богослужіння. Після благословення священника урочиста хода із числа козаків та козачат, громадськості рушила в Козацький сквер до пам’ятного знаку на честь Б.Ружинському, Тут, в Козацькому сквері, відбулося урочисте підняття державного прапора України: цю почесну місію виконали наказний отаман Каховської паланки УДЮТ «Січ», ветеран АТО Микола Огданець і юна козачка куреня «Степові яструби» (с.Дудчіно) Катя Богачук. І лягли до пам’ятного знаку живі квіти – данина поваги до героїчного минулого нашого народу і його доблесних захисників.

А в Каховської школі мистецтв відбулось ще одна важлива подія: невелика офіційна программа, святковий концерт та  урочисте посвячення в козачата школярів міста і району.

Зі святом бувалих козаків та молоде покоління козачат вітали голова районної державної адміністрації Валерій Салтиков, начальник відділу молоді та спорту міськвиконкому Віктор Зубков, представник духовенства.

Звертаючись до присутніх керівник району наголосив, що «саме в цей день ми згадуємо про тих, хто в різні часи самовіддано захищав нашу землю від ворога і тих, хто так само жертовно боронить її зараз, коли на східних теренах нашої держави триває боротьба за суверенність та незалежність України. Імена цих героїв навіки вписано у сторінки української історії.

День захисника України – це свято нескорених, свідомих громадян, яким небайдужа доля рідної країни, які своєю професійною діяльністю, волонтерською роботою захищають рідну державу. Це свято кожного з нас.

Тож бажаю всім міцного здоров’я, родинного благополуччя, незламної віри, успіхів у вдосконаленні професійної майстерності. Нехай Пресвята Богородиця накриє Вас своїм Покровом! Нехай завжди під ногами буде українська земля, а над головою – мирне українське небо.»

В ході заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто в різний склав голову, захищаючи Україну, – славних козаків, фронтовиків Другої світової, воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО, а представники козачого товариства поклали живі квіти до пам’ятників, могил, меморіальних дошок тим, хто захищав Україну.

І ось – урочистий момент: більше сотні хлопчиків і дівчаток поповнили ряди козачого товариства, пройшовши церемонію посвяти в козачата. Не дарма кажуть: «Козацькому роду нема переводу».

В міськрайонному козацькому колі, взяли  участь учні 8 козацьких куренів Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст., Дудчинської ЗОШ І-ІІІ ст., Чорноморівської ЗОШ І-ІІІ ст., Костогризівської ЗОШ І-ІІІ ст., Роздольненської «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ», Любимівської ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ №1, Любимівської ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ №2, Тавричанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»

Більше 120 учнів загальноосвітніх навчальних закладів району були посвячені у козачата та отримали посвідчення. Доросле козацтво було представлено козаками Каховського козачого товариства, Каховської паланки УДЮТ «Січ».

У рамках свята юні козачата вітали учасників заходу українськими піснями «А ми -українці» – тріо юних козачок Любимівської ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ № 1, «Заспіваймо Україно!» –  Богачук Катерина, козачка куреня «Степові яструби» Дудчинської ЗОШ І-ІІІ ст  та «Зелений гай»  – Орищенко Вероніка юна козачка куреня «Таврійські чайки» Тавричанськго НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ», зачарувавши своїм співом.

По закінченню урочистостей всіх учасників свята пригощали смачним козацьким кулешем.

Корисні посилання