Круглий стіл для громадських організацій, що здійснюють соціальний супровід у сфері ВІЛ-послуг

24.11.2019 22:07:17
Круглий стіл для громадських організацій, що здійснюють соціальний супровід у сфері ВІЛ-послуг

У боротьбі з поширеністю ВІЛ-інфекції та СНІДом значну допомогу медичним працівникам надають громадські організації. Для оптимізації використання ресурсів при наданні ВІЛ-послуг та для налагодження співпраці зацікавлених  організацій 22 листопада Херсонський обласний центр громадського здоров’я провів круглий стіл. Окрім громадських організацій, участь в заході взяли працівники Херсонського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом.

Представники ХОБФ «Мангуст», «100% життя. Херсонський регіон», БО «Позитивні жінки», ХМГО «21 століття», ГО «МЦ «Ніка» та інші говорили про плани роботи на наступний рік, шукали вирішення проблемних питань, знайомилися з проектною діяльністю кожної організації.

Директор Херсонського обласного центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич закликав у короткі терміни надати 4 проекти по соціальному супроводу для їх включення в проект обласної програми з громадського здоров’я.

Значною проблемою, що перешкоджає роботі з уразливими групами, є домашнє насильство. «Методи виявлення насильства в сім’ї дуже специфічні. Ця проблема актуальна, тривалий час вона залишалася в тіні. Наразі вже підписано документ, згідно з яким на базі міської клінічної лікарні ім. Лучанського буде створений кабінет для жінок-жертв домашнього насильства. В ньому працюватиме сучасне гінекологічне обладнання пристосоване для людей з обмеженими можливостями. Передбачено забезпечення розхідними матеріалами на 5 років», - повідомив Юрій Ромаскевич.

Головний лікар Херсонського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Наталія Риженко окреслила епідемічну ситуацію: «Ми спрацювали дуже добре. Станом на 1 жовтня на обліку знаходиться 4536 ВІЛ-інфікований. Якщо порівнювати ці дані з минулорічними, то у нас захворюваність на ВІЛ-інфекцію зросла на 28,9%. При цьому захворюваність на СНІД і смертність знизились на 5,6% і 9,5% відповідно. Це говорить про те, що ми значно краще почали виявляти захворюваність».

Проте є й проблеми: неправильне оформлене направлення, значне використання швидких тестів при незначному виявленні, проблема комунікації з ВІЛ-інфікованими. Для вирішення цього було запропоновано надати первинній ланці скринінгові анкети для оцінки доцільності тестування швидкими тестами та провести додаткове навчання.

До толерантності та обміну інформацією закликав голова адміністративної ради ХМГО «21 століття» Ярослав Зятюк. За його словами, є проблема з переходом клієнтів однієї громадської організації до іншої, з одного проекту в інший.

Євгенія Лисак, керівник ХМБФ «Мангуст», розповідаючи про роботу організації в 9 районах області, зазначила, що протягом 2019 року лише за двома проектами було виявлено 163 ВІЛ-інфікованих.

«100% життя. Херсонський регіон» співпрацюють з 19 закладами охорони здоров’я області, а громадська організація «Ліга» працює в найзакритішій групі чоловіків, що мають секс з чоловіками.

Також обговорювалися питання недофінансування профілактичних проектів, відсутність соціальних гуртожитків, поширеність наркоманії.

Корисні посилання