Курорту державного значення – європейські стандарти з благоустрою

25.03.2016 09:31:45
Курорту державного значення – європейські стандарти з благоустрою

24 березня 2016 року головою районної державної адміністрації Віктором Туриком проведено робочу зустріч з представником фірми «SSI SCHÄFER» (Німеччина) в Україні Валентиною Бровченко та керівником Херсонської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Володимиром Ідаятовим.

Під час зустрічі Валентиною Бровченко презентовано продукцію німецької фірми «SSI SCHÄFER» – сміттєві контейнери європейської якості та контейнери для роздільного сортування сміття. На прикладі співпраці мерії міста Кременчуг з фірмою «SSI SCHÄFER» вона розповіла про позитивні зміни у благоустрої міста, про ціноутворюючі чинники, які впливають на собівартість продукції, та зазначила, що оптимальним варіантом для курортної зони Скадовського району буде сміттєвий контейнер об’ємом 240 літрів, а також унікальні модульні контейнери для багатоповерхових будинків.

Віктор Турик зазначив, що питання встановлення сучасних сміттєвих контейнерів для роздільного сортування сміття є особливо актуальним саме у Скадовському районі, адже ті сміттєві «баки», які використовуються у місті, зовсім не задовольняють вимоги санаторно-курортної зони району, є важкими, громісткими та незручними в експлуатації. Окрім того створюють негативні враження у відпочиваючих про місто-курорт державного значення. Він згадав туристично-курортний сезон 2015 року, коли на пляжах міста Скадовська місцевою владою було встановлено по 4-5 залізних контейнерів для збору сміття. «Тут тобі діточки купаються, тут відпочивальники загоряють, а поруч стоять незакриті сміттєві баки на пляжі, стоять і ……», – згадав свої враження голова районної державної адміністрації від центрального пляжу міста.

Саме тому у 2016 році за ініціативи районної державної адміністрації та міського голови, за підтримки громадськості міста міською радою перенесено контейнери для збору сміття за межі пляжної зони.

Віктор Турик зазначив, що у 2016 році при наданні в оренду пляжів, їх відкритті та відкритті оздоровчих закладів району доречним буде введення однієї з умов надання дозволу на їх відкриття – наявність на підпорядкованій території сучасних сміттєвих контейнерів, які відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Під особливий контроль районна державна адміністрація планує взяти питання санітарного контролю у місцях перебування відпочивальників на острові Джарилгач – обов’язковою умовою відкриття курортної зони острова є облаштування відповідних місць відпочинку достатньою кількістю сучасних європейських контейнерів з роздільним сортуванням, які, до того ж, мають і яскравий естетичний зовнішній вигляд.

Окрім запровадження на території району роздільного сортування сміття також обговорено можливість його вторинної переробки та залучення на вказані цілі іноземних інвестицій та фінансових ресурсів.

Наостанок Валентина Бровченко запросила делегацію від району відвідати потужності фірми «SSI SCHÄFER» у Німеччині та ознайомитись з досвідом провідної компанії серед виробників сміттєвих контейнерів та досвідом європейців в організації сортування сміття та його переробки.

Корисні посилання