Кваліфікований електронний підпис - ваш цифровий помічник у світі онлайн-послуг

02.07.2021 14:10:55
Кваліфікований електронний підпис - ваш цифровий помічник у світі онлайн-послуг

    Електронний підпис — це один з основних засобів ідентифікації людини і ваш цифровий помічник у світі онлайн-послуг. З е-підписом можна підписувати документи, користуватися державними сервісами зі свого смартфона чи комп’ютера будь-де і будь-коли. Без черг, папірців та поїздок до держустанов чи банків.

    Проте у громадян часто виникає багато запитань, на які потрібно давати відповіді. Які можливості дає електронний підпис? Як безпечно його зберігати? Де отримати? Як використовувати? Як підписати документ?

    Відносини, пов’язані з використанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів, регулюються Законом України «Про електронні довірчі послуги» (стаття 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»).

    Інформацію про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг разом з інформацією про кваліфіковані електронні довірчі послуги, які вони надають, можна отримати в Довірчому списку, який опубліковано на офіційному веб-сайті центрального засвідчувального органу.

    З метою реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу громадян та бізнесу до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу, спрощення ведення бізнесу тощо Міністерство цифрової трансформації підготувало відеоблог про електронний підпис.

У цьому відео:

✅ з’ясують, які є види е-підписів та яка між ними різниця;

✅ покажуть на прикладах, як ними користуватися;

✅ навчать підписувати документи та перевіряти підпис на них онлайн на сайті Центрального засвідчувального органу.

    Ще більше про електронний підпис ви можете дізнатися з безкоштовного освітнього серіалу «Електронний підпис» на  платформі Дія.Цифрова освіта. Цей безкоштовний курс для того, щоб навчитись використовувати всі можливості та отримувати дедалі більше послуг зі свого смартфона чи комп’ютера за допомогою електронного підпису, а також дізнатися, як безпечно його зберігати.

 


Корисні посилання