Легалізація заробітних плат - вимога часу

23.05.2018 14:32:37
Легалізація заробітних плат - вимога часу

Підвищення рівня заробітної плати та її легалізація є одним із пріоритетних напрямів роботи Пенсійного фонду України, оскільки це не тільки надходження до бюджету, а й захист прав та законних інтересів платників податків.

Так, на базі Олешківського центру зайнятості спільно з працівниками Головного управління Пенсійного фонду України Гордієнко Світланою та Буряк Оленою проведено семінар з фізичними особами-підприємцями. 

Головний спеціаліст фінансово-економічного відділу Світлана Гордієнко зазначила, що по Олешківському району за даними звітності платників за березень 2018 року було проаналізовано інформацію по суб’єктах господарювання, які здійснюють діяльність у різних галузях. За результатами аналізу на семінар було запрошено керівники підприємств, у яких середній розмір заробітної плати менше мінімального рівня (3723грн), та вбачаються ознаки заниження фонду оплати праці, з якого сплачуються єдиний соціальний внесок та податок з доходів фізичних осіб до місцевого бюджету. 

Водночас важливим резервом наповнення бюджету є легалізація трудових ресурсів регіону. На жаль, працівники Пенсійного фонду продовжують виявляти такі негативні явища, як використання праці незареєстрованих найманих працівників, виплата заробітної плати «в конвертах» або в розмірі, нижчому від законодавчо встановленого мінімуму. Тому питання, пов’язані з легалізацією трудових відносин, постійно перебувають під контролем органів Пенсійного фонду області.

Під час зустрічі було роз’яснено економічні та соціальні переваги отримання легальних доходів. Відомо, що законослухняний платник – це поінформований та грамотний платник. Водночас зауважемо, що не може бути партнерських відносин з тими, хто ухиляється від оподаткування, узагальнена інформація , за результатами аналітично-моніторингових досліджень, для врахування в роботі та вжиття відповідних заходів реагування щомісячно передається органам Державної служби України з питань праці, Державної фіскальної служби.

Сплачені податки – не просто цифри, насамперед це – захищені соціальні гарантії, добробут пенсіонерів, забезпеченість власними коштами громад. Це має усвідомити кожен.

Корисні посилання