- Головна
- ОДА інформує
- Управління туризму та курортів
- Легендарна «Асканія-Нова» відзначає річницю заповідності
Легендарна «Асканія-Нова» відзначає річницю заповідності
19.04.2021 09:03:591 квітня легендарний природоохоронний об’єкт відзначає 102 річницю заповідності. 1 квітня далекого 1919 року було затверджено «Декрет про оголошення колишнього маєтку Фальц-Фейна «Асканія-Нова» Народним Заповідним Парком». Ця подія стала справжньою перемогою для науковців та природоохоронців. На установу було покладено важливу місію – зберігати та вивчати природу асканійського степу, якого ніколи не торкався плуг, акліматизувати в місцевих умовах унікальні види рослин та тварин. Пізніше, 8 лютого 1921 року «Асканія-Нова» отримала статус Державного Степового Заповідника.
Площа сучасного Біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім.Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України становить близько 33 тисяч гектарів, третина з них — абсолютно заповідна степова зона. В природному середовищі існування в степовій екосистемі проживають близько 2 тисяч видів тварин, ростуть понад 520 видів вищих рослин. Сьогодні колекція тварин зоологічного парку «Асканія-Нова» є національним надбанням України, а дендрологічний парк державного значення має масштабне зібрання деревних, чагарникових та трав’янистих рослин, велика кількість яких занесені до Червоної книги.
«Асканія-Нова» має дивовижну природодослідну цінність, адже база, яку надає для вивчення заповідник, є унікальною в контексті світової науки. Заповідник має розгалужену мережу зав’язків з навчальними закладами зі всього світу, природу резервату досліджували десятки вітчизняних та іноземних вчених. У межах країни заповідник постійно співпрацює з зоологічними парками та центрами розведення щодо обміну генофондом. Попередньо умови утримання та догляду за тваринами ретельно перевіряються задля комфорту існування унікальних видів тварин.
Вітаємо колектив біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е Фальц-Фейна Національної аграрної академії наук України та його директора Віктора Гавриленка з цією важливою датою! Дякуємо за самовіддану плідну роботу щодо узбережжя унікального природоохоронного об’єкта. Бажаємо творчого натхнення, успіхів у роботі та нових цікавих проєктів!