Лікарі дитячої обласної лікарні радять не вживати в їжу дикорослих грибів

02.11.2016 14:38:58
Лікарі дитячої обласної лікарні радять не вживати в їжу дикорослих грибів

З початком грибного сезону на Херсонщині почастішали випадки отруєння дикорослими грибами. Серед жертв багато дітей. Лише за жовтень з діагнозом «отруєння грибами» в реанімаційне відділення дитячої обласної клінічної лікарні потрапило 10 осіб, троє з яких 10-11 та 8 років врятувати не вдалося. Летальні випадки трапились через пізнє звернення за медичною допомогою – на 2-3 дні після вживання грибів.

За словами заступника головного лікаря з хірургічної роботи Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Віктора Бурдовіцина, декілька минулих років поспіль під час грибних сезонів траплялося 1-3 дитячих отруєнь. Наразі ситуація значно гірша.

«Токсичність дикорослих грибів зростає восени зі зниженням температури, причому через згубний вплив радіації та погану екологію отруїтися можна добре знайомими їстівними грибами, навіть правильно приготовленими. Отрута передається від матерів до немовлят через грудне молоко», – зауважив він. На сьогодні в реанімаційному відділенні під наглядом лікарів та рідних перебуває дівчинка, яка на ранок після вживання грибів відчула недомагання.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Симптоми отруєння грибами такі ж, як і при будь-якому харчовому отруєнні – біль в животі, блювота, діарея, підвищення температури, погіршення самопочуття. При своєчасному зверненні до медичного закладу лікування починається з промивання шлунку і триває не більше 3-4 діб.

Пізнє звернення за медичною допомогою веде за собою розвиток важкого гепатиту, через який весь організм отруюється токсичними речовинами, що мали бути знешкоджені в печінці. В таких випадках лікування тривале і дороговартісне, іноді закінчується формуванням хронічного гепатиту.

Лікарі закликають припинити вживання дикорослих грибів. Лише продукт, що пройшов санітарно-епідеміологічний контроль, можна їсти. Фахівці категорично не рекомендують будь-які гриби включати в раціон дітей не лише до 12 років, а й старших. Білок, який міститься в грибах, дуже важко перетравлюється і майже не засвоюється, тому великої користі цей продукт не має і може бути замінений іншим білковим.

Не ризикуйте життям власних дітей!

Корисні посилання