Литовські партнери інвестують кошти для відновлення водовідведення у Херсонській області

13.06.2018 17:08:57
Литовські партнери інвестують кошти для відновлення водовідведення у Херсонській області

Сьогодні, 13 червня, в обласній державній адміністрації проходить Міжнародна конференція, присвячена навчанню підприємців екологічним нормам Європейського Союзу, а також цілком конкретним проектам – впровадженню на Херсонщині сучасних технологій водовідведення та локального очищення стічних вод.

Беруть участь у конференції керівництво обласної державної адміністрації, обласної ради та Херсона, Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, литовські підприємці-партнери, керівники різних асоціацій, експерти-екологи та науковці.

Організатором заходу виступила Українсько-литовська ділова рада за активної участі УСПП та Херсонської обласної державної адміністрації.

«Херсонщина – екологічний регіон з багатою природою, який активно розвиває саме екологічні види альтернативної енергетики, прагне забезпечувати населення чистою водою й берегти природу краю. Мешканці області й туристи, які приїжджають до нас відпочивати, повинні бути впевненими у якості води», - зауважив директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі Дмитро Бутрій.

Він звернув увагу саме на проблему якості води, адже наразі на зовнішню допомогу очікує смт Лазурне Скадовського району для відновлення системи водовідведення у селищі. Адже санітарно-епідеміологічна ситуація є загрозливою для мешканців і відпочиваючих (таких налічується до 70 тис людей за сезон).

Така можливість з’явилась завдяки ініціативі УСПП, який посприяв залученню інвестиційних коштів для реалізації інноваційних проектів із водовідведення та водоочищення.

Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах пояснив:

«За нормами ООН, у рік на людину повинно припадати не менше 1,7 тисяч кубометрів води, інакше ситуація вважається критичною. У Херсонській області, в принципі, як і на території всієї України, це показник складає лише 0,22 тис кубометрів. 80 відсотків води області не придатне до вживання, а для модернізації водопровідних мереж потрібні неабиякі капіталовкладення. Литовські партнери пропонують унікальні системи локального очищення стічних вод, з використанням яких економія коштів сягає 60 відсотків».

Для даних технологій не потрібно модернізувати комунальні мережі й витрачати кошти з місцевих бюджетів. Очисні споруди, запропоновані литовцями, мають високу – до 98% – ступінь очищення, їх потужність коливається від обслуговування як окремої будівлі, так і селища до 10 тис населення. Саме такі технології планується застосувати у смт Лазурне.

У ході конференції литовські гості також розповіли про власні інноваційні технології у галузі відновлювальної енергетики. Про власні досягнення й можливості їх застосування саме на території Херсонщини розповів Генеральний директор Global BOD Group Відмантас Янулевічус.

Та ще одним завданням конференції стало навчання місцевих органів влади можливостям залучення європейських грантів під проекти модернізації інфраструктури.

«Є низка європейських інституцій та програм, що виділяють для України гранти й фінансування. Парадоксально, але ми обираємо лише половину з того, що виділяється. Здебільшого через незнання, потребу оформлення документів, технічних обґрунтувань. Але треба пам’ятати, що у європейському суспільстві, перш за все, цінується рівень якості життя людей, тому потрібно вчитися грамотно залучати кошти», - зауважив Анатолій Кінах.

Дмитро Бутрій запевнив, що на Херсонщині аналогічні проекти завжди реалізуються у супроводі обласної державної адміністрації для пришвидшення процесу оформлення необхідних документів, співпраця з інвесторами дає додаткові кошти в місцеві бюджети.



Корисні посилання