В м. Херсон у рамках візиту польських рятувальників відбувся семінар щодо створення та розвитку команд місцевої пожежної охорони у територіальних громадах

07.09.2018 13:34:22
В м. Херсон  у рамках візиту польських рятувальників відбувся семінар щодо створення та розвитку команд місцевої пожежної охорони у територіальних громадах

6 вересня у рамках міжнародної співпраці до рятувальників обласної Держслужби з надзвичайних ситуацій в черговий раз завітала делегація  Воєводської комендатури Державної пожежної охорони м. Краків республіки Польща.

Мета візиту - опрацювання порядку реалізації у 2018-2019 роках проекту "Підвищення ефективності реагування українських аварійно-рятувальних служб на надзвичайні ситуації, етап ІІ", обмін досвідом у сфері організації реагування та ліквідації  наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Херсонської області та Малопольського воєводства Польщі.

Відомо, що у Польщі дуже розвинута Добровільна пожежна охорона. Тож цього разу у рамках візиту в Головному управлінні ДСНС області відбувся семінар за участі групи польських офіцерів та представників територіальних громад, сільських, селищних рад, місцевої пожежної охорони області. Під час семінару заступник Малопольського Воєводського Коменданта Марек Бебенек розгорнуто розповів присутнім принципи функціонування їх добровольчих команд. Він зазначив, що протипожежна охорона – це завдання самої громади. Громада ж є самостійною державною організацією, яка повинна сама піклуватися про оснащення і прибутки для протипожежної організації. Цей колектив добровільний і не має на меті заробляння грошей. Щоб створити таку добровільну пожежну організацію у своєму населеному пункті потрібно щонайменше сім чоловік, які об’єднуються і підписують відповідний документ. Взагалі у Польщі бути добровольцем дуже престижно, і люди себе до цієї ролі готують з дитинства.

Сьогодні створення місцевої пожежної охорони в територіальних громадах є дуже актуальним, і такий семінар викликав жвавий інтерес серед присутніх. Їх цікавило багато питань, які вони у формі діалогу з’ясовували у польських гостей. В свою чергу заступник начальника Головного управління ДСНС області Катерина Гаврилова розповіла про спільні здобутки громад, органів влади та рятувальної служби у створенні місцевих пожежних команд на території області.      

Корисні посилання