Мандруй Херсонщиною. Доторкнутись до природи

31.12.2021 10:24:47
Мандруй Херсонщиною. Доторкнутись до природи

Херсонщина туристична приваблива цілий рік й точно має, чим зацікавити гостя навіть у холодну пору. Морозні зимові дні – прекрасний час для того, щоб по-новому відкрити для себе природні туристичні локації області. Головна умова – теплий одяг та гарний настрій!

Олешківські піски

Національних природний парк «Олешківські піски приймає гостей навіть взимку. У холодну пору відвідувачам пропонують пройти промаркованими екологічними стежками «Олешківською пустелею» та «Дивосвіт Олешківських пісків». Візитерам парку відкриються абсолютно неземні краєвиди пустельних барханів, вкритих тонким шаром снігу.

Національний природний парк «Олешківські піски» було створено відповідно до Указу Президента України від 23 лютого 2010 року. Його лора й фауна мають особливу біологічну цінність. На території Парку зустрічається більше сотні рідкісних та зникаючих видів рослин, грибів, лишайників і тварин,  внесених до Червоної книги України, Європейського Червоного списку, Світової Червоної книги МСОП та Червоного списку Херсонської області.

Наголошуємо, що адміністрація просить всіх, хто планує відвідати природоохоронну територію, заздалегідь зв’язатися зі спеціалістами Парку.

Рукотворний ліс

Олешківську пустелю тримає в міцних обіймах найбільший рукотворний ліс Європи. Тож відвідування Національного природного парку обов’язково варто поєднати з прогулянками під покровом вічнозелених дерев. Перші дерева тут було висаджено у 70-80-х роках ХІХ століття, щоб захистити місто від розростання пісків. У наш час місцеві активісти періодично проводять висадки молодих дерев.

Взимку Олешківський ліс особливо прекрасний: ансамбль гірської, жовтої, чорної, китайської та лісової сосни, а подекуди навіть акацій, дубів і кленів, особливо контрастує з яскраво-білим кольором снігу. Тож ця локація давно стала улюбленим місцем відпочинку для херсонців.

В лісові насадження зручно «інтегрувались» заміські комплекси відпочинку, де можна не тільки гарно провести вихідний день, а й зупинитися на декілька днів. Так, у в урочищі Ближній Карабай зустрічає гостей база зеленого туризму «Чумацька криниця». Тут до зимових свят працює Резиденція Діда Мороза з особистою приймальнею казкового персонажа та щоденними церемоніями вбирання та осяяння ялинки. А в с.Праві Саги розташовано заміський комплекс «Гран Прі», у якому можна спробувати себе у кінному спорті.

Станіславські скелі

Не менш популярними, ніж влітку, в холодну пору року залишаються Станіславські скелі. Ландшафтний заказник загальнодержавного значення розташований неподалік від села Станіслав. Площа заказника складає понад 659 га. Станіславські скелі, Херсонські гори, Херсонський Гранд-Каньйон – ця місцина здобула багато назв у місцевих жителів та туристів. Рельєф заказника яристий, місцевість представлена оголеними гірськими породами антропогенової системи. У деяких місцях берег лиману підіймається на висоту до 55 метрів.

З засніжених круч відкривається чарівний вид на холодний Дніпро-Бузький лиман. Тут проводять романтичні фотосесії, сімейні пікніки, медитують й просто слухають тишу. Приємна компанія, граний настрій, чисте повітря, трошки смачненького та термос с гарячим чаєм – те що треба, щоб підняти рівень ендорфінів у крові прохолодного зимового дня!

Термальні джерела

Херсонщина може похизуватися особливою пропозицією для зимового відпочинку в холодну пору року – відвідування термальних джерел.  Термальні джерела – справжнє відкриття для тих, хто хоче отримати повний релакс, відпочити душею та тілом. Особливий хімічний склад термальних вод допомагає у боротьбі з хронічними захворюваннями різної складності, покращує стан шкіри, активізує метаболічні процеси, зменшує наслідки стресу й покращує психологічне здоров’я. Однак, слід пам’ятати, що за наявності хронічних хвороб, вирушаючи до гарячих джерел, варто обов’язково проконсультуватися з лікарем.

На відвідувачів чекає гейзер, розташований між селами Облої та Бехтери, у 30-ти км від курортного селища Залізний Порт. Джерело було відкрите випадково під час пошуку родовищ природного газу на початку 80-х років минулого століття. Свердловину законсервували, а потім повторно відкрили майже через тридцять років. На території термального джерела знаходяться два басейни: з цілющою водою та лікувальними грязями.

Ще одне гаряче джерело знаходиться поблизу клініки В.Козявкіна на Арабатській Стрілці. Термальне джерело з’явилося у 80-х роках минулого століття під час будівництва центру реабілітації для спортсменів біля селища Щасливцеве. Температура води в джерелі досягає +65°C, а наявність брому сприяє лікуванню вегето-судинної дистонії, астенічних синдромів та нервозних станів.

Поблизу біля села Стрілкове розташований лікувально-оздоровчий комплекс «Арабатські терми». Комплекст пропонує відвідувачам відпочити у термальній купальні зі зручними спуском та помилуватися надзвичайними краєвидами озера Сиваш. Вода термального джерела сприяє відкриттю пор, максимальному проникненню мінералів і ферментів, очищує організм від шлаків та токсинів, поліпшує кровообіг.

Відкривайте Херсонщину туристичну навіть взимку!

Корисні посилання