Мандруй Херсонщиною. Прогулянка до моря

28.12.2021 10:20:50
Мандруй Херсонщиною. Прогулянка до моря

Херсонщина – край, щедро обдарований природою. Наша область має вихід до двох морів – Чорного та Азовського, найбільшу піщану косу в світі – Арабатську Стрілку та найбільший в європі безлюдний острів Джарилгач, понад 450 кілометрів беригової лінії, 102 обладнаних морських пляжів, 12 населених пунктів Чорноморського та Азовського узбережжя, віднесених рішенням Кабінету Міністрів України до курортних.

Безумовно, поїздка до моря – один з найулюбленіших видів відпочинку для багатьох з нас. У зимовий період така мандрівка набуває особливого шарму. «Холодні» морські пейзажі дарують справжнє умиротворення. Морозне повітря с легким присмаком йоду насичує життєвою енергією. Прогулянки набережною у світлі зимового сонця неначе уповільнюють час, а страви та кава, що захопили з собою на пікнік, смакують надзвичайно.

По-зимовому тихі Залізний Порт, Лазурне, Приморське, Хорли, курорт державного значення Скадовськ на березі Чорного моря, привітні Генічеськ та  Арабатська Стрілка, омиті водами Азовського моря, готові приймати гостей у будь-яку пору року. Приморські містечка зустрічають подорожувальників атмосферою зимового спокою, що особливо контрастує з веселим ажіотажем літнього туристичного сезону. Окрім того, поїздку до моря завжди можна доповнити приємним знайомством з місцевими цікавинками.

Скадовськ – курортне місто державного значення, розташоване на узбережжі Джарилгацької затоки. Маленька глибина, завжди тепла вода, велика кількість готелів, пансіонатів, дитячих таборів та закладів харчування кожного літа й в «оксамитовий сезон» приваблюють сюди тисячі туристів. А от у зимову пору погода тут зазвичай м`яка й декількакілометрова набережна перетворуюється у справжній рай для тривалих маціонів. Декілька років тому у Скадовську реставрували головну площу, зону центрального  пляжу та алею, що веде до неї. Перебуваючи у місті обов’язково варто відвідати краєзнавчий музей, що має змістовну колекцію експонатів від часів античності до сьогодення, та музей «Таємниці острова Джарилгач», відкриття якого відбулося восени цього року.
У затишних Хорлах можна вирушити на невелику пішохідну екскурсію. Варто відвідати оновлений місцевий сквер, де розміщені декілька скульптурних композицій: гіпсовий бюст та пам’ятник-горельєф засновниці села баронесі Софії Фальц-Фейн та скульптура купальниці, з якою пов`язна трагічна історія кохання простої дівчини та сина баронеси. Пройтися до красивої кованої каплиці, де з-під землі б‎’є унікальне джерело з насиченою сріблом водою. Прогулятися старим парком, закладеним за прикладом легендарного асканійського дендропарку. Тут сторічні дуби створюють величну атмосферу, й також є джерело з кришталево чистою водою.
У курортному Генічеську просто необхідно відвідати місцевий краєзнавчий музей, що має вісім експозиційних залів, присвячених природі краю, давній історії, етнографії, військовій славі, видатним діячам Приазов’я, прогулятися Алеєю казок. На Арабатській Стрілці варто скуштувати страви з додаванням солеросу в місцевих рестораціях та поніжитися у горячих джерелах.Головне пам`ятати, що поїхати до моря — це завжди хороша ідея, незалежно від пори року.

 

Корисні посилання