Методичний вернісаж

06.02.2019 13:53:41
Методичний вернісаж

З метою підвищення рівня професійної компетентності педагогічних кадрів району наприкінці  січня 2019 року на базі НВК «Гімназія – спеціалізована школаІ ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради відбулись засідання 22 районних методичних об’єднань вчителів у формі методичного вернісажувпровадження освітніх інновацій. Більше 400 вчителів шкіл району прийняли участь у майстер-класах, інтерактивних тренінгах на цьому масовому методичному заході, організованому Генічеським районним методичним кабінетом Генічеської районної ради.

На методичних об’єднаннях вчителів були підведені підсумки роботи за І семестр 2018-2019 навчального року, розглянуті питання участі здобувачів освіти у районних предметних олімпіадах та у науково-дослідницькій роботі МАН України.

Найбільш чисельними за представництвом були методичні об’єднання вчителів Нової української школи та вчителів початкових класів. На інтерактивному тренінгу, проведеномутренером Нової української школи Олександром Густим, були присутні начальник Відділу освіти Ірина Попова та завідувач Генічеським районним методичним кабінетом Ірина Куницька. Для вчителів Нової української школи цікавими були презентовані матеріали  системи щоденної діяльності в інтегрованому навчанні, формула успіху інтегрованого уроку та інтегрований підхід до навчання 6-річної дитини.Начальник Відділу освіти Ірина Попова у своєму виступі підкреслила важливість інтеграції в освітній діяльності та побажала вчителям 1-х класів отримати необхідні знання для практичного застосування у своїй роботі.

Міжпредметна інтеграція як чинник розвитку пізнавальної активності учнів на уроках іноземної мови стала темою розмови на методичному зібранні викладачів англійської та німецької мови. Представлений досвід вчителів Фрунзенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів із застосування інтегрованих технологій, виступ керівника методичного об’єднаннявчителя-методиста НВК «Гімназія» Наталії Навальної з впровадження акмеологічного підходу в практику освітнього процесу визвав дискусійне обговорення шляхів активізації діяльності учнів.  

Вчителі географії ознайомились з досвідом роботи керівника методичного об’єднання, вчителяНВК «Гімназія»ІгоряПирогова з теми «Використання освітніх ресурсів та SMART-технологій, як засіб проектування географічного простору здобувачів освіти», відбулася презентаціяелектронного мультимедійного підручника у форматі 3D «Природа Генічеського району».Цей авторський продукт призначений для використання як дидактичний засіб на уроках  географії для самостійної роботи здобувачів освіти  з опрацювання матеріалу, а також для дистанційного навчання із застосуванням Інтернет-технологій, що дозволяє системно формувати інформативно-комунікативну компетентність учасників освітнього процесу.

Вчителями кримськотатарської мови велику увагу було приділено шляхам  формування основних компетентностей учнів Нової української школи в перших класах з кримськотатарською мовою навчання. Своїм досвідом поділилися вчителі 1-х класів Новоолексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 та Партизанської загальноосвітньої школиІ-ІІІ ступенів. Пройшло активне обговорення заходів до Дня рідної мови тасвята Наврез-байрам.

Районне методичне  об`єднання  вчителів історії та правознавствапровела керівник,вчитель Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4Алла Стецька.Педагоги обговорили питання викладання інтегрованого курсу «Громадянська освіта»,  використання нормативно-правових документів на уроках основ правознавства. Досвідом  своєї роботи з викладання інтегрованого курсу «Громадянська освіта» поділилася ЖаннаЦарьонкова, вчитель Генічеської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №1, якапідкреслила, що  цей предмет має переформувати і самого вчителя, порадила проводити інтерактивні уроки, застосовуючи різноманітні форми: «робота у групах»,  уроки-дискусії, уроки-діалоги, інтегровані уроки.Вчителі історії та правознавства стали учасниками майстер-класуз характеристики  історичних постатей, який провела вчитель Стокопанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Людмила Деркач.

Головним питанням районного методичного об’єднання вчителів початкових класів на чолі з керівником Наталією Галкою  стало обговорення порядку проведення державної підсумкової атестації у 4-х класах, результативності участі учнів початкових класів району в Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика.

Методичний вернісаж продемонстрував важливість впровадження освітніх інновацій та сприяв підвищенню рівня професійної компетентності педагогічних кадрів району.

Корисні посилання