Ми пам’ятаємо!

10.05.2018 12:34:58
Ми пам’ятаємо!

 

Сьогодні 9 травня. У цей день Україна вшановує подвиг Українського народу, його визначний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлює повагу усім борцям проти нацизму, увічнює пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни.

Тож традиційною ходою пройшли жителі Нижніх Сірогоз 9 травня  до меморіалу «Скорботна мати», де відбувся мітинг з нагоди Дня пам’яті та примирення, а також 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Разом з односельцями у святковій колоні йшли керівники району, селища, представники підприємств, установ та організацій, школярі, родини загиблих учасників АТО, представники громадських організацій, громадськість та молодь.

До святкового настрою  додавався смуток від того, що йдуть роки, і час не зупинити. На сьогоднішній день зовсім невелика кількість ветеранівтієї далекої війни проживає у нас в районі. Колишнім фронтовикам та їх побратимам по тилу  уже більше 90 років, тож лише  одиниці з них ще можуть взяти участь в урочистостях.

Приємно було бачити на мітингу дружній колектив колишніх афганців, щогордо та впевнено йшли поруч з військовими, які  брали участь в антитерористичній операції на  сході України, і яких також обпалив попіл війни. І в цьому було щось символічне – три покоління Нижньосірогозців, які боронили рідну землю від ворогів.

Розпочинаючи мітинг до присутніхзвернувся голова районної державної адміністрації Павлов Павло Семенович, який привітав зі святом  всіх тих, хто  врятував  честь,  свободу і незалежність України, хто на фронті і в тилу, в партизанських загонах  і підпіллі боровся з ворогом, хто в важкі повоєнні роки відбудовував  нашу державу.

Павло Семенович подякував військовослужбовцям, добровольцям, усім небайдужим громадянам, які стали на захист миру, суверенітету та територіальної цілісності України.

З вітальним словом до присутніх також звернувся голова районної ради Яців Іван Григорович, який наголосив, що небагато вже залишилось справжніх героїв, учасників війни, і обов’язок живих – всебічно подбати про кожного, хто виніс на своїх плечах труднощі війни.

З цікавістю слухали учасники мітингу виступи голови районної організації ветеранів війни та праці Шокарєва Анатолія Михайловича та місцевого письменника, краєзнавця і дослідника «Книги пам’яті» Безуха Юрія Валентиновича, які відзначили, що важко переоцінити внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Європі. Україна зазнала, чи не найбільших руйнувань та жертв серед усіх держав, якими прокотилася страшна Друга світова війна. Тож необхідно завжди пам’ятати про те, якою важкою ціною далася ця перемога…Розповіли про спогади учасників тих подій та про конкретні факти і втрати наших односельців.

Працівники районного Будинку культури та учні Нижньосірогозької школи підготували музично-поетичну композицію.

Наприкінці мітингу присутні вшанували пам’ять всіх полеглих у Другій світовій війні хвилиною мовчання і поклали вінки та квітидо меморіалу «Скорботна мати», де було запалено вічний вогонь пам’яті,пам’ятника «Танк», а також до пам’ятника воїнам, що воювали на території інших держав.

Після мітингу у районному будинку культури відбувся святковий концерт.

 

Корисні посилання