Між районною, міською владою та Каховським відділенням Мережі ЛЖВ підписано Меморандум співпраці

31.03.2016 09:14:48
Між районною, міською владою та Каховським відділенням Мережі ЛЖВ підписано Меморандум  співпраці

Сьогодні, 31 березня 2016 року відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Каховською районною державною адміністрацією, Каховською міською радою та Каховським міським відділенням Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Незважаючи на зусилля держави та істотний прогрес останніх років у подоланні наслідків епідемії, кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції щороку збільшується, при цьому рівень доступу до послуг з лікування, особливо серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, є низьким, отже рівень смертності від СНІДу залишається високим тому наразі конче постала необхідність підписання даного Меморандуму. Подібні меморандуми – це досвід передових країн світу, яким вдалося взяти під контроль епідемію ВІЛ/СНІДу. Адже зупинити її можна тільки спільними зусиллями влади та громадськості.

Ми сьогодні повинні усвідомлювати, що взяття під контроль і обмеження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу, гепатитів та туберкульозу на Каховщині можливе лише у результаті спільних дій, спрямованих на ефективне використання потенціалу державних, міжнародних донорських, громадських та благодійних організацій, розвиток партнерства у сфері боротьби з ВІЛ-інфекцією/ СНІДом, гепатитами та туберкульозом. Підписання меморандуму в першу чергу спрямовано на користь жителям міста та району, щоб ті люди, кого торкнулися зазначені проблеми, отримували лікування та якісні послуги, а ті, кого оминули ці проблеми, й надалі зберігали своє здоров’я.

Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні характеризується високим рівнем поширення та негативно впливає на працездатне населення, призводячи до тяжких соціально-економічних наслідків.

В ході реалізації положень меморандуму сторони погоджуються координувати процес реалізації програм, проектів, акцій у відповідній галузі, обмінюватися інформацією щодо реалізації національних та регіональних програм і проектів, спрямованих на надання комплексних послуг у питаннях профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування, догляду та підтримки серед груп людей найвищого ризику інфікування та людей, що живуть з інфекцією, надавати підтримку та сприяти у проведенні акцій, дій, програм і проектів а також інформаційних кампаніях.

Меморандум був підписаний між Каховською міською радою в особі міського голови Дяченка Андрія Андрійовича, Каховською районною державною адміністрацією в особі голови РДА Салтикова Валерія Миколайовича та Каховського міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в особі голови правління Паршикова Руслана Матвійовича.

Спільними зусиллями ми поступово зможемо досягнути зниження рівня захворюваності на ВІЛ та інші соціально небезпечні хвороби, – підкреслили учасники заходу.

Влада відкрита до співпраці, і ми переконані, що завдяки комплексному підходу до вирішення цієї проблеми, нам вдасться досягти  результатів. Лише спільні дії і фахова робота дозволять Каховщині ефективно реалізовувати соціальні програми, створити системи безперервного надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики, послуг з лікування, догляду і підтримки ВІЛ-інфікованих осіб у рамках реформування системи охорони здоров’я.

Корисні посилання