Багатогалузеві підприємства – перспектива розвитку аграрного сектору області
26.10.2013 00:08:0025 жовтня представники ЗМІ ознайомилися із роботою СТОВ «Дніпро», основними напрямками діяльності якого є розведення чорнорябої молочної породи корів, збір та переробка молока, а також заготівля кормів для тваринництва
«Найбільше продукції на сьогодні область отримує від галузі тваринництва, тому важливим є забезпечення високої якості цієї продукції. Велику роль у цьому плані відіграють багатогалузеві підприємства, основними напрямками діяльності яких є і рослинництво, і тваринництво. – Зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Мельник. – Саме завдяки таким підприємствам розвивається аграрний сектор області, що є одним із головних завдань Президента України».
З одним із господарств, що займається розведенням корів, збором молока та заготовкою кормів, і ознайомилися представники місцевих ЗМІ, відвідавши СТОВ «Дніпро» у с.Новодмитрівка Білозерського району.
За словами заступника директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, начальника управління тваринництва, харчової та переробної промисловості Надії Ланкіної, головною особливістю цього господарства є те, що тут виготовляють власні корми, які у зимовий період можна з легкістю використовувати, а це забезпечує і великі надої молока, і високе нарощування поголів’я великої рогатої худоби.
Крім того, було акцентовано увагу на тому, що подібні підприємства не лише завдяки виготовленню концентрованих кормів забезпечують підвищення власного поголів’я худоби, а й допомагають годувати велику рогату худобу жителів сіл Білозерського району.
«Не дивлячись на те, що СТОВ «Дніпро» є невеликим за розмірами, воно є прекрасним суб’єктом племінної справи; отримує понад 5 тис. л молока за рік і, найголовніше, про що вже було сказано, – виготовлення різноманітних видів кормів, які допомагають годувати велику рогату худобу у зимовий період», – резюмувала Надія Ланкіна.
Довідка.У власності СТОВ «Дніпро» знаходиться більше 2 тис. га землі. Поголів’я великої рогатої худоби складає 533 голови. Надій на 1 голову становить 18,7 л молока за день.
Крім того, у господарстві проводиться також заготівля кормів для тваринництва. На сьогоднішній день уже заготовлено 5086,9 ц сіна, 5509 ц соломи, 39233,6 ц сінажу, 11200 ц концентрованих кормів та закладено 34471,8 ц силосу.