Молодим – біометричні паспорти

09.02.2016 10:38:22
Молодим – біометричні паспорти

Відповідно до умов лібералізації візового режиму ЄС для України, з 1 січня 2015 року в державі впроваджено  оформлення біометричних закордонних паспортів.

Уже на початку 2016 року в Україні розпочато процес документування громадян «внутрішніми» паспортами європейського зразка у формі пластикової картки (ID- картка).

Міграційна служба Херсонщина разом зі всією Україною документує громадян біометричними паспортами. На сьогодні оформити закордонний паспорт, а також пластикову картку в Херсонській області можна в 14 територіальних підрозділах міграційної служби: в Суворовському, Комсомольському, Дніпровському районних відділах м. Херсона, Новотроїцькому, Цюрупинському, Генічеському, Каланчацькому, Чаплинському, Скадовському, Голопристанському, Великоолександрівському, Бериславському, Каховському районних секторах та Новокаховському міському секторі.  Згодом усі райони будуть оснащені відповідним обладнанням.

Наразі ID-картка оформляється лише громадянам, які досягли 16-річного віку та документуються паспортом громадянина України вперше.

Для оформлення пластикової картки 16-річні особи повинні звертатися до територіальних підрозділів міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання .

Закордонний паспорт оформляється з народження та незалежно від реєстрації місця проживання особи на всій території України. Тобто, громадяни, незалежно від свого місця проживання, можуть звернутися у будь-який зручний для них підрозділ міграційної служби, який оформляє закордонні паспорти, та отримати відповідну послугу.

Упродовж 2015 року на Херсонщині оформлено майже 60 тисяч закордонних паспортів.

З початку поточного року понад 400 шістнадцятирічних херсонців оформили ID-картки.

2 лютого цього року троє голопристанців – Ірина Шатохіна, Катерина Кузіна та Денис Міщенко – першими отримали пластикові картки. Працівники районного сектору УДМС урочисто вручили їм перший (і найголовніший!) документ громадянина. З цією подією їх привітав перший заступник міського голови В.М. Гей і побажав достойно нести високе звання громадянина України.

Корисні посилання