Моніторинг стану підготовки та затвердження стратегічних документів у територіальних громадах області

19.04.2021 15:26:02
Моніторинг стану підготовки та затвердження стратегічних  документів у територіальних громадах області

Обласна державна адміністрація здійснює моніторинг процесу підготовки та затвердження стратегічних документів у територіальних громадах області.

Так, за результатами такого моніторингу у І кварталі 2021 року 22 територіальні громади області мають затверджені радами стратегії розвитку громад, 13 стратегічних документів знаходяться у стадії розробки.

Крім того, 4 пілотні громади (Бехтерська, Виноградівська, Зеленопідська і Костянтинівська) розробляють власні стратегії з урахуванням гендерних аспектів в рамках проекту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації».

Нагадаємо, що 24 березня 2021 року Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Мінрегіном законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики». Цей документ дозволить забезпечити єдине бачення стратегічного розвитку регіонів: від кожної громади до держави в цілому.

Головні зміни:

  • Трирівнева система планування регіонального розвитку: на національному, регіональному та місцевому рівнях. Це дозволить підвищити прозорість та якість планування розвитку територій. Стратегії розроблятимуться не тільки в кабінетах, а безпосередньо за участі мешканців громад – громадськістю, бізнесом, науковцями.
  • Всі громади з населенням понад 10 тис. людей матимуть власні стратегії розвитку. Таким чином припиниться практика, коли громади плануватимуть свій розвиток лише на рік. Стратегії розвитку громад будуть розроблятися на 7 років.
  • Мінрегіон затвердить чіткі рекомендації, за якими регіони та громади розроблятимуть свої стратегії. Це дозволить вийти на нову якість підготовки стратегічних документів та уніфікувати їх структуру.
  • Регіональні стратегії громад будуть узгоджені з державною стратегією регіонального розвитку. Це сприятиме ефективному використанню фінансових ресурсів, що спрямовані на розвиток регіонів. Таким чином кожен з проєктів відповідатиме єдиному баченню економічного розвитку країни в цілому.
  • Створюється єдина геоінформаційна система здійснення моніторингу та оцінювання розвитку регіонів та територіальних громад. Йдеться про цифровізацію процесу управління регіональним розвитком. Це дозволить відстежувати динаміку розвитку, забезпечить прозорість та ефективність публічних інвестицій в регіони. Окрім того, підвищиться обізнаність громадян про діяльність громади, а також якість та обґрунтованість управлінських рішень.


Корисні посилання