Мова – душа народу!

28.02.2019 15:10:43
Мова – душа народу!

21 лютого 2019 року відзначається Міжнародний день рідної мови. Заклади загальної середньої освіти провели святкові заходи, інформаційні бесіди та творчі декламаторські виступи. Вчителі, звертаючись до учнів, прагнули донести думку, що рідною мовою є та, якою з колиски людина звикла спілкуватися, що кожна нація має право зберігати мову свого народу, адже рідна мова – це код нації, це сила її коріння. Всіх, хто живе на території України, об’єднує наша державна мова, якою розмовляє більша частина населення. І всі ми є громадянами однієї держави – України, а тому маємо шанувати, знати й любити мову рідної Батьківщини – українську.

Вчителі та учні навчально-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» долучились до загальношкільного флешмобу «Мова – життя духовного основа», а також для одинадцятикласників пройшов мовний диспут «Я  обираю українську».

Учні навчально-виховного комплексу «Генічеська школа І-ІІІ ступенів №3 – дошкільний навчальний заклад» занурились в атмосферу родинного затишку й тепла на урочистому святі до Міжнародного дня мови. Учні змогли відчути силу, красу й біль кримськотатарської мови, про яку розповіла вчитель Мустафаєва Ніяр Талятівна. Також поринули у світ ліричної мелодійності української мови, про любов до якої  розповіла вчитель і поетеса Сітнікова Тетяна Костянтинівна. 

У Генічеській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 учні 9 класу на загальношкільній лінійці презентували імпресію-меседж «Золоте серце української – батьківської й материнської…». Упродовж дня проходила мовна квест-гра «Українська – це модно! Українська – це круто! Єдиній і рідній мові – бути!». Для учнів 5-11 класів була проведена мовна вікторина, де школярі показали свою мовленнєву компетентність. Святковий день завершився «Іграми патріотів» між учнями 6-7 класів на тему: «З Україною в серці».

Проведені заходи виховують почуття патріотизму, бо повага до мови своєї землі є ключом до взаєморозуміння та взаємоповаги. Особливо важливим є те, що самі діти визнали провідну актуальну ідею заходів з популяризації та вивчення молоддю української мови. 

Корисні посилання