На гала-концерт переможців V обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви» завітав Міністр культури України Євген Нищук

19.03.2019 17:37:13
На гала-концерт переможців V обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви» завітав Міністр культури України Євген Нищук

Сьогодні, 19 березня, у День народження Ліни Костенко – поетеси і письменниці, яка здатна крізь вселюдське бачити національне, а крізь національне прозирати вселюдське, в Херсонському музичному училищі відбувся гала-концерт переможців  V обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви».

Долучився до заходу Міністр культури України, народний артист Євген Нищук.

Ініціатором і засновником фестивалю є Департамент культури, туризму та курортів  Херсонської обласної державної адміністрації, співорганізатори - Департамент освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки.

П’ятий фестиваль  «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви» проводився у таких категоріях: вокалісти, читці та аматори сцени, автори віршів і художники.

«Започаткування такого прекрасного фестивалю надзвичайно важлива подія в наш час, сповнений жорстокістю та фейками. У творчості Ліни Костенко є правда і ви її доносите до загалу», – зазначив у своєму вітальному слові Євген Нищук.

Присутній на гала-концерті заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь приєднався до слів Міністра:

«Ми розвиваємося не тільки в матеріальному плані, а й у духовному. У нас чудова, перспективна молодь, яка залюбки бере участь у «Поетичному камертоні Ліни Костенко», – додав Андрій Балонь і висловив слова вдячності Уряду України за фінансову підтримку галузі культури на місцях.

Гостей гала-концерту зі сцени вітали виступами хореографічні та вокальні колективи Херсонського училища культури та Херсонського музичного училища. Також презентували поетичну збірку творів лауреатів та учасників ІІІ і IV обласних фестивалів виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко» – «Пелюстки для Ліни».

Окрім того, Міністр культури України Євген Нищук разом із дітьми влаштували флеш-моб  до Дня народження української поетеси та письменниці Ліни Костенко. Вони записали відеозвернення, у якому продекламували її вірш «Крила». Це відео буде завантажене в соціальну мережу YouTube і відправлене Ліні Василівні як привітання і подяка за творчий спадок від жителів Херсонщини.Корисні посилання