На Голопристанщині вирішується питання щодо подальшого функціонування школи мистецтв

15.06.2015 13:40:07
15 червня 2015 року відбулася нарада щодо подальшого функціонування Голопристанської районної дитячої школи мистецтв за участю голови районної державної адміністрації Олександра Богуненка, голови районної ради Геннадія Попова, першого заступника голови райдержадміністрації Олени Кравченко-Скалозуб, заступника голови районної ради Івана Басараба. До діалогу також запросили заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Андрія Яценка, директора районної дитячої школи мистецтв Віктора Зибіна, представників депутатського корпусу міської та районної рад, представників зацікавлених сторін.  
 
Зокрема, перший заступник голови райдержадміністрації Олена Кравченко-Скалозуб повідомила про нещодавно видане розпорядження голови районної державної адміністрації від 09 червня 2015 року № 242 “Про затвердження мережі та планового контингенту учнів шкіл естетичного виховання дітей Голопристанського району на 2015/16 навчальний рік”. Згідно з документом, граничний обсяг планового контингенту учнів голопристанської районної школи мистецтв на 2015/16 навчальний рік становитиме 115 осіб. Варто зазначити, що сьогодні в школі навчається більше 370-ти дітей, але більшість із них — жителі міста Гола Пристань, яке наразі має статус міста обласного значення. “Відповідно, виникає проблема фінансового характеру. Сьогодні з районного бюджету є можливість забезпечити навчання винятково дітей з району. Під час розрахунків також враховувались пільгові категорії дітей, які проживають на території міста”, – зазначила Олена Кравченко-Скалозуб. 
 
Олександр Богуненко зазначив, що головне завдання сьогодні — це пошук оптимального і прийнятного для всіх сторін вирішення проблеми. “Вихід із ситуації повинен бути таким, який несе найменшу шкоду для дітей”, – наголосив голова райдержадміністрації.
 
Директор районної дитячої школи мистецтв Віктор Зибін відмітив, що дуже важливо зберегти рівень естетичного виховання, якого вдалося досягти на сьогоднішній день. Більше того, система підготовки учнів також повинна відповідати встановленим вимогам та нормам. 
Насамкінець перший заступник голови райдержадміністрації Олена Кравченко-Скалозуб наголосила, що можливий не лише варіант співфінансування, але й співзасновництва. За її словами, це дозволить юридично закріпити схему фінансування закладу та забезпечить спроможність діяльності школи мистецтв. “Районна влада готова надати міській раді право контролю над фактичною якістю навчальних послуг”, – наголосила Олена Кравченко-Скалозуб. 
 
Присутні зійшлися на думці щодо необхідності засідання комісії районної ради з питань планування, бюджету та фінансів, регіональної економіки, впровадження інвестицій, розвитку підприємництва та курортно-туристичної діяльності. Крім того, обговорювалася пропозиція щодо організації громадських слухань та переведення обговорення питання в публічну площину.

Корисні посилання