На Голопристанщині вшанували учасників бойових дій на території інших держав

16.02.2015 08:21:35
На Голопристанщині вшанували учасників бойових дій на території інших держав

14 лютого 2015 року в Голопристанському районі відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, воїнів-інтернаціоналістів. В залі зібралися герої, які з честю та мужністю пройшли горнило війни, представники місцевої влади, почесні гості.
 
Свято почалося з привітання та нагородження подарунками воїнів-інтернаціоналістів, які навіть через декілька десятиліть потому залишилися вірними своїй присязі. На грудях багатьох із них — нагороди, зароблені кров’ю. Це саме ті нагороди, які сьогодні є достойним прикладом для сучасного покоління. Виховання мужності, відданості, готовності до героїчних вчинків — одна з головних місій учасників миротворчих місій на території різних країн світу в умовах сьогоднішнього суспільно-політичного становища.
 
Заступник голови Херсонської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану, радник голови обласної державної адміністрації з питань територіальної оборони на громадських засадах Володимир Білий також привітав героїв зі святом та поділився власними спогадами про часи служби в складі миротворчої місії на території Ісламської Республіки Афганістан. Він наголосив на тому, що воїни-інтернаціоналісти і сьогодні проявляють свідому громадянську позицію, адже певна частина героїв сьогодні знаходиться в зоні проведення АТО. Ті ж, хто залишилися на місцях, всіляко допомагають українській армії. Яскравий приклад — волонтерська діяльність Голопристанської районної громадської організації «Контингент» (воїни-інтернаціоналісти), яку очолює Сергій Попов. Голова організації наголосив на тому, що за останні чотири місяці волонтерської діяльності було зібрано кошти, одяг та продукти харчування, відправлено дві вантажівки гуманітарної допомоги для бійців, які на Сході країни боронять територіальну цілісність і суверенітет держави.
 
Варто зазначити, що в залі були присутні і військовослужбовці, які несли службу в зоні проведення АТО, але наразі повернулися додому: Дмитро Черненко, Сергій Шершнев, Едуард Золотухін (представлений до державної нагороди), Сергій Греценок, Сергій Зелінський.
 
Піснями, пронизаними ностальгією, вітали воїнів-інтернаціоналістів та воїнів АТО учасники художньої самодіяльності районного та міського будинків культури, член Вільнянської міської громадської організації «Ніхто крім нас» (Запорызька область) Петро Бондарев.
 
Разом з тим, на території Бехтерської сільської ради Голопристанського району 13 лютого було відкрито меморіальну дошку, присвячену воїнам-афганцям. На заході були присутні самі герої, представники районної влади, жителі села. Урочисте відкриття закінчилося святковим концертом та врученням подарунків. 

Корисні посилання