На Голопристанщині вперше запроваджено патронат над дитиною!

25.06.2018 07:59:35
На Голопристанщині вперше запроваджено патронат над дитиною!

Рік тому Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 16 березня 2017 року № 148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», якою запроваджено в Україні нову форму виховання дітей – сім’ї патронатних вихователів.

З метою забезпечення тимчасового догляду, виховання, реабілітації та захисту прав дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах або залишилися без батьківського піклування, розпорядженням голови районної державної адміністрації від 13 червня 2018 року № 258, в Голопристанському районі запроваджено послугу з патронату над дитиною.

На виконання вищевказаного розпорядження, 20 червня 2018 року між районною державною адміністрацією, в особі голови районної державної адміністрації Гасаненко Т.В. та кандидатом в патронатні вихователі Чебан Р.Г., яка успішно пройшла навчання за програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі та отримала позитивні рекомендації, укладено договір про надання послуг з патронату над малолітньою дитиною.

Голова Голопристанської районної державної адміністрації Гасаненко Т.В. гостино прийняла патронатного вихователя та помічника, пригостила солодощами малолітню дитину. Після підписання договору побажала патронатній сім`ї успіхів у започаткованій справі, добробуту і терпіння.

У створену сім’ю тимчасово влаштовано одну малолітню дитину, яка залишилася без батьківського піклування. Дитина віком один рік та десять місяців, перебуватиме в сім’ї патронатного вихователя терміном до трьох місяців, поки буде вирішуватись питання щодо надання йому статусу дитини, позбавленої батьківського піклування. В подальшому службою у справах дітей буде вирішуватись питання щодо влаштування дитини в сімейні форми виховання.

Закликаємо інші громади району до запозичення позитивного досвіду утворення та функціонування сімей патронатних вихователів.

Корисні посилання