На Херсонщині 20 лютого вшанують річницю Революції гідності

14.02.2017 15:56:34
На Херсонщині 20 лютого вшанують річницю Революції гідності

20 лютого виповнюється вже третя річниця перемоги Революції гідності і водночас сумні роковини загибелі Небесної сотні – героїв, які поклали своє життя за краще майбутнє для України і для усіх нас з вами. Одночасно в цей день розпочалася агресія Російської Федерації проти України, яка розпочалася з окупації АР Крим. Це свідчить про завчасну підготовку Росією цього акту. В результаті Російське керівництво спробувало здійснити анексію інших областей України на сході і півдні за кримським сценарієм, але без прямого втручання російських військ всі ці спроби захлинулися. Агресія сусідньої держави продовжилася у декількох районах Донбасу за прямої підтримки російських військ. 

Тому майдан був не тільки проти злочинного режиму Януковича, не тільки за краще європейське майбутнє України, а й, як виявилося згодом, проти окупації України Росією. Тому герої Небесної сотні були першими полеглими за незалежність своєї держави від агресора.

Всього ж від російської агресії на сьогодні ми маємо 10 тисяч загиблих серед військових і цивільних мешканців, з них 3090 воїнів. 23 тисячі поранених. 1 трильйон гривень збитків від окупації Криму. Також в результаті грабіжницьких дій Російської Федерації 22 промислових підприємства було розграбовано та вивезено до Росії. Позбулися власних домівок та покинули їх 1 мільйон 650 тисяч 410 переселенців.

В обласній державній адміністрації 13 лютого відбулася робоча нарада щодо підготовки та вшанування в області подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, на якій було обговорено план заходів, які проводитимуться до зазначених дат.

Так, основні заходи плануються у понеділок, 20 лютого.

Як запевнив заступник директора Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Павло Гавриш, до призначеної дати керівництво міської ради пообіцяло підготувати й остаточно оформити місця з переліком імен усіх загиблих Героїв, воїнів АТО й учасників Революції гідності, де відбудеться покладання траурних вінків і квітів.

Він також поінформував, що початком агресії Росії є приховане втручання в події на майдані, а відкрита фаза агресії розпочалася відразу після розстрілу Небесної сотні в Києві.

Окрім зазначеного заходу, у всіх учбових закладах Херсонщини проводитимуться тематичні зустрічі, в тому числі з учасниками Революції гідності, й години національно-патріотичного виховання.

В Херсонському обласному краєзнавчому музеї у фойє встановлять експозицію зі світлинами учасників Революції та фото ходу її подій.

А начальник управління культури обласної державної адміністрації Світлана Думинська при обговоренні місця відзначення річниці Революції гідності та вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні запропонувала порадитися з представниками громадськості. Адже традиційно відзначення розпочиналося на площі Свободи, де й відбувався Херсонський Майдан.

Учасники робочої наради одностайно погодилися з такою думкою, адже відзначення такої події вкрай важливе для мешканців області, які також брали участь у Революції гідності – події, яка докорінно змінила життя кожного українця у ході боротьби з агресією країни-сусіда.Корисні посилання