На Херсонщині обговорили питання створення системи трансплантації

22.01.2021 15:09:45
На Херсонщині обговорили питання створення системи трансплантації

Питання створення на Херсонщині системи трансплантації обговорили сьогодні в облдержадміністрації. Вказана тема є надзвичайно важливою не тільки для Херсонщини, а й для всієї країни, адже щороку тисячі людей помирають, так і не дочекавшись відповідної операції. Саме тому, аби комплексно розглянути питання, участь у нараді взяли представники керівництва області, а саме т.в.о. голови облдержадміністрації Сергій Козир, перший заступник голови обласної ради-керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, а  також народні депутати Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, а також фахівці Міністерства охорони здоров’я та медики області. 
Як зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Сергій Козир, створення системи трансплантації – надважливе завдання. 


«Це питання життя тисяч жителів області. Херсонщина готова сьогодні співпрацювати з центральними органами влади, а також причетними установами і організаціями для створення ефективної системи трансплантації в регіоні. Адже жителі області не повинні стояти в чергах роками, очікуючи на трансплантацію, а отримувати необхідну допомогу у наших закладах охорони здоров’я», - зазначив очільник області.
Зокрема, на Херсонщині вже триває робота з оцінки можливостей Херсонської обласної клінічної лікарні та Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є.Є Карабелеша як установ, на базі яких можливо виконувати трансплантації. 


«На Херсонщині для ефективної організації системи трансплантації є висококваліфікований медичний персонал. Окрім того, ми готові співпрацювати з провідними трансплантологами для обміну досвідом. Також у нас в області є необхідна взаємодія між різними гілками обласної влади, а обрані лікарні мають необхідне матеріально-технічне забезпечення. За необхідності участь у вказаному процесі зможуть також брати й інші медичні заклади Херсонщини», - наголосив директор Департаменту здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко. 
Присутні також обговорили особливості реалізації Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» та змін до нього, які Верховна Рада України прийняла у лютому 2019 року. Саме вони врегулювали питання пересадки органів після смерті людини, перехресного донорства і запуску Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин.
Як зазначила заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Оксана Дмитрієва, завдяки прийнятим до закону змінам, в Україні нарешті почала працювати система трансплантації. 


«До лікарень, які хочуть виконувати трансплантації, є чіткі вимоги, без дотримання яких вони не зможуть отримати відповідну ліцензію. Тож, зловживання у сфері трансплантацій з боку лікарень не можливі. Уже близько 40 лікарень доєдналися до системи трансплантації і ми сподіваємось, що цей список розширюватиметься», - зазначила Оксана Дмитрієва. 
Варто зазначити, що за даними Національного реєстру хворих на хронічну хворобу нирок станом на 01 січня 2020 року в області на обліку перебувають 989  осіб дорослого віку із хронічною хворобою нирок. В Україні таких громадян – понад 36 тисяч.  Окрім того, на Херсонщині близько 30 осіб потребують пересадки серця.

 Корисні посилання